МОЗ розробило постанову, яка передбачає відновлення роботи агропродовольчих ринків. У середу документ буде винесено на розгляд Кабінету Міністрів України.
Про це повідомив Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов, інформує портал PromPolitInform.
Документ передбачає, що в умовах поширення коронавірусної хвороби COVID-19, агропродовольчі ринки повинні працювати із дотриманням суворих вимог.
Контролювати роботу продовольчих ринків в умовах карантину будуть державні структури без залучення органів місцевого самоврядування.
Зокрема, у постанові, поданій на розгляд Уряду, йдеться про наступні вимоги:
працівники, продавці і відвідувачі ринку повинні бути у захисній масці або респіраторі і мають проходити температурний скринінг;
на кожному вході (в’їзді) на ринок повинні стояти антисептики;
на 10 квадратних метрах повинен бути один покупець, не більше;
контактні поверхні треба дезінфікувати кожні три години;
в кінці робочого дня мають відбутися прибирання та дезінфекція;
не повинно бути стихійної торгівлі на території ринку.
Також є умови для продавців — щонайменше 3 метри відстані між їхніми робочими місцями та наявність захисних екранів між продавцями і покупцями.
Працівники ринку мають інформувати відвідувачів про встановлені обмеження та про профілактику коронавірусу, а також вони мають контролювати виконання цих вимог і оперативно усувати порушення.