У Києві з початку пандемії коронавірусом заразилися понад 4200 медиків. Як передає портал PromPolitInform, про це в коментарі ГолосUA повідомив глава Київської профспілки медичних працівників Сергій Кубанський.
«У Києві на сьогоднішній день за весь період пандемії коронавірусом заразилися понад 4200 медиків. З цих випадків на сьогоднішній день розслідувано близько 900, тобто ¼ частина. З цієї частини тільки в 60% випадків було визнано, що медики заразилися коронавірусом при виконанні професійних обов’язків. Якщо лікар не отримав інвалідність і не помер, то ніякої компенсації від держави не отримує. Однак, лікарі витрачали власні гроші на лікування, тестування і КТ діагностику. Тому це неправильно», – сказав С. Кубанський.
За словами експерта, в Києві були зафіксовані летальні випадки серед медиків, які заразилися коронавірусом.
«Таких випадків в Києві чимало. У двох випадках сім’ї загиблих медиків вже отримали виплати», – резюмував С. Кубанський.
Нагадаємо, в Україні більше 300 медиків померли від коронавирусной хвороби COVID-19, але компенсацію в 1,5 млн грн призначили сім’ям лише 53 з них.
Про це повідомила міністр соціальної політики Марина Лазебная, передає Україна 24.
За її словами, компенсації за смерть медпрацівників призначають після розслідування спеціальної комісії. Однак є бюрократична тяганина, яка ускладнює процес виплат.