По всій Україні поліція проводить обшуки в медиків

Новини 20.03.2026 / автор:
По всій Україні поліція проводить обшуки в медиків

Вранці у п’ятницю, 20 березня, Національна поліція України  проводить сімдесят обшуків у медичних закладах та вдома у керівників установ по всій Україні.

Як повідомила Нацполіція у ТГ, йдеться про привласнення бюджетних коштів на сотні мільйонів гривень. Це ті гроші, які мали бути спрямовані на лікування громадян у межах програм медичних гарантій. Відповідні схеми і документують поліцейські, інформує портал PromPolitInform.

«Йдеться про фіктивні медичні послуги та маніпуляції з даними в електронній системі охорони здоров’я. За попередніми оцінками, сума збитків може сягати сотень мільйонів гривень», – зазначають правоохоронці.

До слідчих дій долучені фахівці Головного слідчого управління Нацполіції та оперативники Департаменту стратегічних розслідувань спільно з територіальними підрозділами в регіонах, прокуратурами за сприяння Міністерства охорони здоров’я та Національної служби здоров’я України.

Розслідування проводять за фактами:

  • привласнення та розтрати майна (ст. 191),
  • зловживання владою або службовим становищем (ст. 364),
  • службового підроблення (ст. 366),
  • втручання в роботу автоматизованих систем (ст. 362),
  • службової недбалості (ст. 367),
  • легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом (ст. 209).

Фото – Нацполіція