У Києві
UA | RU
Prompolitinform

Візит Блінкена до України: підсумки зустрічі та перспективи відносин із США

Політика 06.05.2021

Експерти оцінили результати візиту держсекретаря США Ентоні Блінкена в Україну.  Які головні висновки можна зробити? Підсумки візиту держсекретаря США до України підбили «Коментарі» разом з експертами, повідомляє портал PrоmPolitInform.

«Єдина інтрига — заява Зеленського про те, що готується підписання великого договору»

Політолог, професор кафедри міжнародних відносин НАУ Максим Ялі вважає, що заяви Блінкена носили церемоніальний характер і нічим не відрізнялися від заяв офіційного Вашингтона протягом семи років: підтримка суверенітету і територіальної цілісності України, санкції проти РФ.

«Очікувано була висловлена занепокоєність порушеннями корпоративного права в контексті звільнення глави «Нафтогазу» Коболєва. В черговий раз прозвучала теза про неприпустимість втручання влади в роботу антикорупційних органів у контексті спроб звільнити главу НАБУ Ситника», — зазначає політолог.

За його словами, цікавим був жарт Зеленського про те, що «Сполучені Штати прекрасно інформовані про все, що відбувається в Україні. І це великий плюс. Хоча в деяких сферах це і мінус».

Мінус для діючої влади, звичайно, підкреслює Максим Ялі. «Мова про незавершеність реформ, провал у боротьбі з корупцією, а також можливу участь глави Офісу президента Андрія Єрмака в кампанії із дискредитації Байдена (справа про так звані «плівки Деркач»), — пояснює політолог. — Єдина інтрига — заява Зеленського про те, що готується підписання великого договору, проте подробиць не повідомили. Безумовно, сторони також узгодили спільну позицію в контексті майбутніх переговорів Байдена з Путіним цього літа. Але в цілому ніяких договорів і документів підписано не було. Візит Блінкена був символічним і ознайомчим. Як і очікувалось».

«Питання зустрічі президентів США і України — питання довгої гри»

Кандидат політичних наук, політолог Олексій Якубін також вважає, що візит був ознайомлювальним для Блінкена, який уособлює нову американську адміністрацію. Головною ж метою його була підготовка саміту Байден-Путін, впевнений експерт.

«З високою часткою ймовірності можна говорити, що зустріч президентів США і РФ відбудеться, так само як те, що там буде обговорюватися українське питання. Тепер цікаво, в якому форматі буде там представлена Україна», — розмірковує Олексій Якубін.

Він звертає увагу, що українська сторона активно намагалася лобіювати нового посла США в Україні, спецпредставника з питань України. Намагалася дізнатися з приводу приїзду Байдена на День Незалежності України, до якого збираються презентувати Кримську платформу.

«Але з високою часткою ймовірності — Байден не приїде. Думаю, питання зустрічі президентів США і України — питання довгої гри, — ділиться Олексій Якубін. — Поки ж адміністрація Байдена намагається виробити формулу взаємин із Україною і РФ. І ми бачимо, що якщо є необхідність спілкуватися з Кремлем, Білий дім спершу зустрічається з представниками офіційного Києва. Так, перед дзвінком Байдена Путіну була зустріч Блінкена з главою нашого МЗС — Кулебою. А напередодні можливої зустрічі президентів США і РФ, Блінкен спілкувався вже і з президентом України».

Також політолог зазначив, наскільки короткими були всі ключові зустрічі Блінкена в Україні. І це, на його думку, доводить певну формальність візиту.

Інші матеріали розділу Політика

Зеленський розкрив перші подробиці про саміт миру, що пройде в швейцарському Бюргенштоку 15−16 червня

Президент України Володимир Зеленський заявив, що на першому Глобальному саміті миру, який відбудеться 15−16 червня в Бюргенштоці, Швейцарія, обговорять шляхи досягнення тривалого миру для України відповідно до Статуту ООН і норм міжнародного права. Про це він написав у Twitter (X), інформує портал PromPolitInform. За словами… Продовження…


Вступ до ЄС: президенти країн Балтії закликали почати переговори з Україною

Президенти Естонії, Латвії та Литви – Алар Каріс, Едгарс Рінкевічс і Гітанас Науседа – у зв’язку з 20-ю річницею приєднання країн Балтії до Євросоюзу закликали розпочати переговори щодо вступу України до цього блоку. Це, інформує… Продовження…


НАТО скликає військовий комітет, серед тем – Україна

Північноатлантичний Альянс 16 травня проведе засідання найвищого військового органу – Військовий комітет. В межах засідання також відбудеться зустріч Ради Україна-НАТО. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-службу НАТО, інформує портал PromPolitInform. Як розповіли у відомстві, на… Продовження…


Зеленський і Столтенберг обговорили ідею про фонд на 100 мільярдів для України

Україна схвалює ідею генсека НАТО про створення спецфонду Альянсу обсягом 100 млрд євро для підтримки української оборони, але зацікавлена у деталях функціонування такого фонду. Про це заявив президент України Володимир Зеленський на пресконференції після зустрічі з… Продовження…


Підсумки нового «Рамштайну»: яку допомогу отримає Україна

26 квітня у віртуальному форматі відбулась чергова, 21-а зустріч представників оборонних відомств Контактної групи з питань оборони України у форматі «Рамштайн». Головним підсумком стало виділення США найбільшого пакета військової допомоги Україні. Про це повідомляє «Апостроф», посилаючись на… Продовження…


Президент США Джо Байден підписав закон про допомогу Україні (ВІДЕО)

Президент США Джо Байден підписав закони про надання допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню. Про це він заявив під час брифінгу у Білому домі, інформує портал PromPolitInform. 24 квітня американський президент підписав ухвалений Конгресом пакет законів, який передбачає виділення… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© Prompolitinform, 2015-2024
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на prompolit.info. Редакція порталу Prompolitinform може не поділяти позицію авторів

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: