У Києві
UA | RU
Prompolitinform

Опубліковано закон про обов’язкові лічильники на будинки

Тарифи 01.08.2017
043f9fe0f3e64f67b4f7a332d123cfe5d0a67631

Закон № 2119-VIII про обов’язкові лічильники на дома та парадні опублікований в офіційному виданні парламенту «Голос України». Документ набуде чинності завтра.

Йдеться про лічильниках тепла, гарячої та холодної води. Їх повинен встановлювати власник інженерних мереж (в столиці, припустимо – «Київенерго» і «Київводоканал»). А платити за це будуть споживачі шляхом внеску, який розрахують для кожного будинку, розстрочать на 5 років і включать в «платіжки».

Згідно з документом, до 2 серпня 2018 року треба встановити лічильники тепла на будинки, а також лічильники гарячої та холодної води для нежитлових будівель. Для житлових будинків термін установки лічильників гарячої та холодної води продовжено на рік – до 2 серпня 2019 року.

Оператор інженерних мереж повинен попередити власника будинку про намір встановити лічильники мінімум за 2 місяці, як саме – вирішить Кабмін.

Зі свого боку, власник або співвласники будинку протягом 2 місяців можуть повідомити про свою згоду, або пропозиції про зміну умов установки лічильників, або про намір самостійно обладнати будинок лічильниками. Відсутність реакції протягом 2 місяців трактується, як згоду на установку лічильників за заданими умовами.

Перешкоджати встановленню лічильників, або повідомляти про намір встановити їх самостійно і нічого не робити не варто, адже в такому випадку лічильники все одно поставлять, а відшкодовувати витрати будуть власники будівлі.

Лічильники належать власнику або співвласникам будинків, вони і відповідають за збереження і цілісність обладнання.

Платити за установку лічильників на будинки і під’їзди будуть споживачі опалення, гарячої та холодної води, а також власники будинків – шляхом сплати виконавцю послуг спеціального внеску. Якщо власник будівлі сам встановлює лічильники – він не платить зазначений внесок. Розмір внесків за установку лічильників визначається окремо для кожного будинку, до чого сума розстрочується на 5 років (можливий і інший термін, якщо сторони домовляться).

Якщо в будинку два і більше споживача, внески за установку лічильників поділяють за кількістю окремих приміщень-суб’єктів нерухомості.

Обслуговувати і міняти лічильники в разі необхідності повинен оператор зовнішніх інженерних мереж. Витрати на це відшкодовують споживачі тепла/води і власники будівель – шляхом сплати внесків на обслуговування і заміну лічильника. Розмір внесків визначається окремо для кожного будинку і розстрочується.

Рахунки за комунальні послуги надають споживачеві на аркуші паперу, а за згодою – в електронному вигляді, в тому числі за допомогою доступу до електронних систем обліку розрахунків споживачів.

З 2 серпня почне діяти заборона на приєднання житлових і нежитлових будівель до зовнішніх інженерних мереж без оснащення лічильниками.

Якщо одна людина володіє кількома будинками, можна встановити лічильник на межі завершення власності в кожній точці приєднання до зовнішніх інженерних мереж.

За порушення цього закону передбачені штрафи.

Інші матеріали розділу Тарифи

Неправомірні тарифи. Українців примушували оплачувати завищені платіжки

В Україні деякі споживачі переплачували за послуги постачальника електроенергії. Про це йдеться на офіційному сайті Антимонопольного Комітету України, повідомляє портал PromPolitInform. Співробітники Антимонопольного комітету виявили ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції у діях «Житомиробленерго». «АТ «Житомиробленерго»… Продовження…


Продовжили пільги. Кабмін ухвалив важливе рішення щодо тарифів на гарячу воду

Кабінет міністрів продовжив дію постанови № 812 про покладання спеціальних обов’язків (ПСО) не ринку природного газу. Тепер вона діятиме щонайменше до 31 серпня 2024 року. Це означає, що виробники гарячої води протягом літа матимуть змогу отримувати газ за пільговою ціною. Про… Продовження…


Україні доведеться підвищувати тарифи на електроенергію: у Міненерго дали роз’яснення

Україна потребує покращеної системи протиповітряної оборони, щоб захистити свої енергетичні активи від ракетних атак Росії та уникнути відключень електроенергії цього літа, коли споживання електроенергії наблизиться до пікових значень, як і взимку. Про це, пише Хвиля… Продовження…


Чи будуть підвищувати тарифи на електроенергію в Україні: відповідь Міністра енергетики України

Міністерство енергетики України на даний момент не розглядає питання про підвищення тарифів на електроенергію для населення. Про це заявив міністр енергетики України Герман Галущенко, з посиланням на ефір телемарафону, інформує портал PromPolitInform. Він зазначив, що тарифи на… Продовження…


Тарифи на газ можуть підвищити: чого очікувати українцям

В Україні на сьогодні діє мораторій на пыдвищення тарифів на газ, гарячу воду й опалення. Про це, інформує ТСН, в етері Ранок.LIVE розповів голова Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко, повідомляє портал PromPolitInform. Він наголосив, що до кінця опалювального сезону тарифи… Продовження…


За «побутовими» тарифами. Держава недоотримує мільярди в бюджет через бездіяльність НКРЕКП, – розслідування

Держава недоотримує мільярди в бюджет через бездіяльність НКРЕКП. До цих схем, ймовірно, має відношення голова цієї структури Валерій Тарасюк. Про це йдеться в журналістському розслідуванні видання kp.ua, інформує портал PromPolitInform. Як з’ясували журналісти, протягом останніх років підприємці… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© Prompolitinform, 2015-2024
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на prompolit.info. Редакція порталу Prompolitinform може не поділяти позицію авторів

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: