Україна потребує покращеної системи протиповітряної оборони, щоб захистити свої енергетичні активи від ракетних атак Росії та уникнути відключень електроенергії цього літа, коли споживання електроенергії наблизиться до пікових значень, як і взимку. Про це, пише Хвиля з посиланням на Bloomberg, заявив міністр енергетики Герман Галущенко, повідомляє портал PromPolitInform.
Війна триває вже третій рік, тож і Україна, і Росія почали активніше атакувати об’єкти енергетики. Москва б’є по енергооб’єктах, щоб завдати шкоди економіці України, а українські сили ціляться по російських НПЗ, щоб скоротити постачання палива для окупаційної армії.
Удари РФ по енергетичних об’єктах в останні тижні були масштабнішими і краще сплановані, ніж атаки попередніх двох років. Ворогу вдалося вивести з ладу генеруючі потужності та обмежити постачання електроенергії. В результаті відновлення обладнання та захист енергосистеми стали ключовими пріоритетами уряду України, хоча воно й намагається оцінити, яких збитків було завдано.
«Руйнування були значними — у виробництві електроенергії та передачі електроенергії. Ситуація складна. Ми досі не розуміємо масштаби збитків, оскільки багато об’єктів все ще лежать у руїнах, і ми не можемо до них дістатися», – сказав Галущенко.
Загальні втрати офіційно не підраховані, хоч голова Міненерго заявив, що вони вже обчислюються мільярдами гривень і можуть зростати далі. За його словами, зрештою масштаби можуть досягти мільярдів доларів.
Раніше повідомлялося, що вже постраждало 6 гігават електроенергії, що втричі більше, ніж Україна планувала імпортувати у західних союзників цієї зими. Окрім того, 80% об’єктів теплової генерації серйозно пошкоджено.
Для відновлення потрібні додаткові засоби, а це означає, що тарифи для населення можуть підвищити.
«Ми обов’язково спілкуватимемося з людьми. Усі хочуть жити комфортно, але ми маємо враховувати той факт, що наразі існують обмеження», – заявив міністр, зазначивши, що в планах Міненерго відновити близько 50% зруйнованих об’єктів.
Наразі Україна продовжує шукати необхідне їй енергетичне обладнання у сусідніх країнах, особливо у колишніх радянських республіках, де можуть бути необхідні комплектуючі старого зразка.
У той же час, пише видання, пошуки можуть виявитися безглуздими, якщо Україна не матиме достатньо систем ППО для захисту об’єктів енергетики. При цьому життєво важливий пакет допомоги Україні від США на 60 млрд доларів заблоковано у Палаті представників, а запаси боєприпасів виснажуються.
Інші матеріали розділу Тарифи
Національна комісія, що відповідає за регулювання енергетики та комунальних послуг, погодила значне підвищення тарифів на транзит газу. Тарифи будуть переглянуті через завершення поточного регуляторного періоду. Як зростуть тарифи НКРЕКП затвердила проєкт постанови щодо встановлення нових… Продовження…
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) планує підвищити тариф НЕК «Укренерго» на послуги із передачі із 1 січня 2025 року на 25,9% – до 665,26 грн/МВт-год. Відповідний проєкт… Продовження…
Підвищення тарифів під час війни розглядається в рамках меморандуму із МВФ. В Україні допускають поступове підвищення тарифів на комунальні послуги для населення у воєнний та післявоєнний періоди. Про це, пише Главред, йдеться у Меморандумі з Міжнародним валютним фондом,… Продовження…
Вартість комунальних послуг в Україні суттєво зросла. За рік – з вересня-2023-го до вересня 2024-го – тарифи збільшились загалом на 18,7%. Втім, не всі. Так, електроенергія здорожчала одразу на 63,6%, а ціна на низку інших… Продовження…
З 1 жовтня 2024 року тарифи на електроенергію зменшаться, але не для всіх споживачів. Згідно з постановою Кабінету міністрів України №632, найістотніші зміни стосуються споживачів, які використовують електроенергію для опалення. Про це пише «Хвиля», повідомляє… Продовження…
НКРЕКП планує винести на розгляд відповідний проєкт постанови вже 1 жовтня. Якщо його затвердять, то рішення про нові ціни набуде чинності рівно за місяць, 1 листопада. Як передає портал PromPolitInform, про це повідомляє Комерсант український із… Продовження…