У Києві
UA | RU
Prompolitinform

Німецька GIZ надасть допомогу 66 українським компаніям у реалізації проектів енергоефетивності

Енергетика 17.09.2018
a0ae925268fc7784ef3b6d981875acd6

В рамках спільної конференції Мінекономрозвитку та GIZ щодо підвищення енергоефективності промислових об’єктів було презентовано результати відбору українських підприємств, що отримають технічну підтримку з визначення та реалізації пілотних проектів з енергоефективності, повідомили в МЕРТ.

GIZ співпрацює з Міністерством економічного розвитку і торгівлі України з метою підвищення рівня енергоефективності української промисловості. Наразі Україна споживає у 3-4 рази більше енергії ніж у середньому в ЄС. У деяких галузях частка споживання енергії сягає 40% від загальних виробничих витрат. Однак, лише деякі підприємства вживають заходів із скорочення витрат на енергію.

У червні 2018 року проект двостороннього технічного співробітництва «Консультування підприємств щодо енергоефективності» запропонував компаніям хлібопекарської та молочної промисловості, а також машинобудування та виробництва неметалевих будівельних матеріалів подати свої заявки на участь у пілотних проектах для забезпечення їхньої енергоефективності, зниження енергозатрат та підвищення конкурентоспроможності. Особливий акцент в конкурсному відборі був зроблений на участі малих та середніх підприємств.

Загалом до участі було відібрано 66 підприємств:

  • 19 підприємств хлібопекарської галузі,
  • 15 підприємств молочної галузі,
  • 19 підприємств машинобудівної галузі,
  • 11 підприємств з виробництва неметалевих будівельних матеріалів,
  • 2 підприємства з інших галузей.

Пілотні проекти складатимуться з трьох етапів:

  1. Детальний енергоаудит: обрані компанії на першому етапі отримають звіт із переліком економічно та технічно доцільних енергоощадних рішень для конкретних підприємств.
  2. Розробка рентабельних проектів з енергоефективності: на основі результатів першого етапу обрані компанії отримають чіткий план впровадження енергоощадних та економічно доцільних заходів.
  3. Підтримка у впровадженні проектів: на цьому етапі експерти GIZ надаватимуть компаніям інжиніринговий та консультативний супровід у реалізації проектів, розроблених на попередньому етапі. Фінансування заходів компанії-учасники проводитимуть власним коштом, завдяки банківським позикам або з інших джерел.

Довідково

«Консультування підприємств щодо енергоефективності» є проектом технічного співробітництва з Мінекономрозвитку, що впроваджується GIZ починаючи з березня 2017 року на замовлення Федерального Міністерства економічного розвитку та співробітництва Німеччини. Проект сприяє досягненню стратегічної цілі Мінекономрозвитку – підвищення ефективності використання ресурсів у виробничих галузях української економіки.

Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH підтримує Уряд Німеччини в досягненні цілей у сфері міжнародного співробітництва заради сталого розвитку. Пріоритетними напрямами співпраці Німеччини з Україною є: ефективне державне врядування, енергоефективність, сталий економічний розвиток тощо.

 

Інші матеріали розділу Енергетика

Україна відчуває дефіцит електроенергії, незважаючи на зниження споживання на 10% – «Укренерго»

Споживання електроенергії на 10% нижче, ніж вчора в ранкові часи, але більшу частину доби в енергосистемі зберігається дефіцит електроенергії. Про це повідомляє пресслужба НЕК “Укренерго”, інформує портал PromPolitInform. Так, Диспетчерський центр “Укренерго” вимушений четвертий день поспіль залучати аварійну допомогу більшу… Продовження…


Укренерго вводить нові обмеження споживання електроенергії

НЕК «Укренерго» повідомляє, що у зв’язку з дефіцитом потужності в енергосистемі, сьогодні, 24 квітня, з 17:00 до 22:00 буде введено контрольовані обмеження енергопостачання для промислових споживачів. Про це інформує портал PromPolitInform. Диспетчерський центр компанії зазначає,… Продовження…


Дефіцит в енергосистемі: Україна третю добу поспіль залучає аварійну допомогу з Європи – «Укренерго»

Протягом всієї доби в енергосистемі зберігається дефіцит електроенергії. Через пошкодження, завдані ракетними ударами росіян, електростанції не можуть виробити достатньо електроенергії, щоб покрити всі потреби споживачів.  Про це повідомили в НЕК “Укренерго”, інформує портал PromPolitInform. Через технологічні причини,… Продовження…


Україна має один із найбільших потенціалів в Європі для виробництва біометану – Олексій Чернишов

Голова «Групи Нафтогаз» Олексій Чернишов, виступаючи на першому українському форумі з біометану в Києві заявив, що в України є високий потенціал у виробництві цього газу, який може досягти понад 20 мільярдів кубічних метрів на рік…. Продовження…


Негода накрила Україну: у шести областях частково немає світла

Станом на обід 21 квітня через негоду в Україні знеструмлено 76 населених пунктів у шести областях. Про це повідомили в Міністерстві енергетики, інформує портал PromPolitInform. Відповідно до інформації, проблеми із електропостачанням зафіксовані у: Київській області Через негоду відключені 7794 абоненти… Продовження…


Берлін пропонує устаткування зі своїх закритих ТЕС Україні, – Герман Галущенко

Німеччина готова допомогти відновленню уражених армією рф об’єктів системи енергетики Україні, надавши обладнання зі свої закритих енергооб’єктів. Про це, пише «Ми – Україна»,  в ефірі телеканалу «Інтер» розповів голова Міненерго Герман Галущенко, передає портал PromPolitInform…. Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© Prompolitinform, 2015-2024
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на prompolit.info. Редакція порталу Prompolitinform може не поділяти позицію авторів

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: