У Києві
UA | RU
Prompolitinform

В Укрзалізниці пояснили, чому потрібна індексації тарифів на перевезення

Тарифи 23.12.2018
CBFAD4BB-900D-44FA-8504-EF81DBA71B1A_cx0_cy6_cw0_w1023_r1_s

Індексація тарифів на вантажоперевезення у 2019 році дозволить Укрзалізниці збільшити фінансування на ремонт локомотивів на 50 відсотків – до 3,1 млрд грн.

Про це заявив директор зі стратегічного розвитку АТ «Укрзалізниця» Антон Саболевський, повідомляє прес-служба компанії.

«Укрзалізниця зможе вирішити питання забезпечення локомотивами в достатній кількості для перевезення вантажів лише за умови збільшення доходів. Одним із таких чинників є кореляція тарифів на вантажоперевезення з індексом цін виробників промислової продукції. Індексація тарифів на вантажоперевезення у 2019 році дозволить збільшити кошти на ремонт локомотивів на 50 відсотків – до 3,1 млрд грн»,- сказав Саболевський.

За його словами, учасники ринку перевезень мають усвідомити, що доки буде тарифне протистояння, ніяких змін з тягою не відбудеться.

Саболевський нагадав, що востаннє тарифи на перевезення вантажів залізничним транспортом у межах України було проіндексовано на 15 відсотків 31 жовтня 2017 року. За цей час собівартість вантажоперевезень значно збільшилася, наприклад, дизпальне здорожчало на 30 відсотків, електроенергія – на 15 відсотків. “Щороку динаміка зміни залізничних тарифів відстає від індексу цін виробників, що обертається хронічним дефіцитом інвестицій на суттєве оновлення локомотивів та інфраструктури порівняно з потребою», – зауважив він.

При цьому Саболевський зауважив, що за 11 місяців цього року Укрзалізниця здійснила капітальних вкладень більше, ніж отримала коштів від індексації тарифів, які надходять на окремий інвестиційний рахунок, зокрема капвкладень 11,8 млрд грн, а на інвестрахунку 6,2 млрд грн.

Оскільки індекс цін виробників (ІЦВ) промислової продукції навіть з урахуванням індексації залишається вищим, ніж зростання вартості залізничних перевезень, Укрзалізниця ініціює індексацію тарифів за підсумками 2018 року на 16,6 відсотків на початку 2019 року та поетапну індексацію тарифів за 2019 рік, повідомив Саболевський.

За його словами, доходи від перевезень вантажів у доларовому еквіваленті значно зменшилися, а враховуючи великий ступінь зношеності парку локомотивів та здорожчання вартості комплектуючих і запчастин, ремонти локомотивів зростають у ціні. Для забезпечення економіки України потреба сьогодні не стільки у збільшенні вагонів на ринку, скільки в забезпеченні тягою.

«Порівнюємо 2012 рік і 2017 рік. У 2012 році доходи від перевезень вантажів 5,2 млрд доларів, у 2017 році, на жаль, 2,4 млрд доларів. Середньорічний тариф за перевезення 1 тонни вантажу у 2012 році становив майже 9 доларів, а зараз на одній тонні ми заробляємо в середньому 5 доларів. І суттєво вплинуло на зменшення доходів скорочення обсягів транзитних перевезень. Відповідно, витрати на одиницю експлуатованого парку локомотивів зменшилися в середньому від 30 до 60%», – пояснив Саболевський.

Через старіння парку локомотивів, зауважив він, також зростає частота позапланових видів ремонту тягового рухомого складу. Так, за 11 місяців 2018 року вже сталося 7717 випадків, тоді як за відповідний період минулого року 5524 випадки, що додатково відволікає кошти компанії на повернення локомотивів в експлуатацію.

За даними Укрзалізниці, відсоток зносу інвентарного парку магістральних електровозів складає нині 93 відсотків, магістральних тепловозів 100 відсотків.

Інші матеріали розділу Тарифи

Неправомірні тарифи. Українців примушували оплачувати завищені платіжки

В Україні деякі споживачі переплачували за послуги постачальника електроенергії. Про це йдеться на офіційному сайті Антимонопольного Комітету України, повідомляє портал PromPolitInform. Співробітники Антимонопольного комітету виявили ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції у діях «Житомиробленерго». «АТ «Житомиробленерго»… Продовження…


Продовжили пільги. Кабмін ухвалив важливе рішення щодо тарифів на гарячу воду

Кабінет міністрів продовжив дію постанови № 812 про покладання спеціальних обов’язків (ПСО) не ринку природного газу. Тепер вона діятиме щонайменше до 31 серпня 2024 року. Це означає, що виробники гарячої води протягом літа матимуть змогу отримувати газ за пільговою ціною. Про… Продовження…


Україні доведеться підвищувати тарифи на електроенергію: у Міненерго дали роз’яснення

Україна потребує покращеної системи протиповітряної оборони, щоб захистити свої енергетичні активи від ракетних атак Росії та уникнути відключень електроенергії цього літа, коли споживання електроенергії наблизиться до пікових значень, як і взимку. Про це, пише Хвиля… Продовження…


Чи будуть підвищувати тарифи на електроенергію в Україні: відповідь Міністра енергетики України

Міністерство енергетики України на даний момент не розглядає питання про підвищення тарифів на електроенергію для населення. Про це заявив міністр енергетики України Герман Галущенко, з посиланням на ефір телемарафону, інформує портал PromPolitInform. Він зазначив, що тарифи на… Продовження…


Тарифи на газ можуть підвищити: чого очікувати українцям

В Україні на сьогодні діє мораторій на пыдвищення тарифів на газ, гарячу воду й опалення. Про це, інформує ТСН, в етері Ранок.LIVE розповів голова Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко, повідомляє портал PromPolitInform. Він наголосив, що до кінця опалювального сезону тарифи… Продовження…


За «побутовими» тарифами. Держава недоотримує мільярди в бюджет через бездіяльність НКРЕКП, – розслідування

Держава недоотримує мільярди в бюджет через бездіяльність НКРЕКП. До цих схем, ймовірно, має відношення голова цієї структури Валерій Тарасюк. Про це йдеться в журналістському розслідуванні видання kp.ua, інформує портал PromPolitInform. Як з’ясували журналісти, протягом останніх років підприємці… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© Prompolitinform, 2015-2024
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на prompolit.info. Редакція порталу Prompolitinform може не поділяти позицію авторів

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: