Коболєв спрогнозував, через скільки років Україна стане незалежною від імпорту газу

Нафта та газ, Новини 16.11.2015 / автор:
Коболєв спрогнозував, через скільки років Україна стане незалежною від імпорту газу

Україна має в розпорядженні достатні можливості для того, щоб вже через п’ять років стати незалежною від імпорту газу. Про це на брифінгу повідомив журналістам глава Національної акціонерної компанії “Нафтогаз України” Андрій Коболєв.

“Протягом 5 років Україна може зробити дві речі: у нас є потенціал скоротити споживання газу на 10 млрд кубометрів, і у нас є потенціал збільшити власний видобуток газу приблизно на ту ж цифру. Якщо це відбудеться, то імпорт газу становитиме “нуль”. Тобто, протягом 5 років для України цілком реально стати незалежною від імпорту газу”, – цитує Коболєва УНІАН.

Нагадаємо, в квітні поточного року Кабінет міністрів України затвердив прогнозний баланс газу на 2015 рік із загальним обсягом споживання 40 млрд кубометрів і обсягом імпорту 25 млрд кубометрів.

Згідно з балансом газу на 2014 рік, обсяг споживання становив порядку 53 мільярди кубометрів.

У 2014 році Україна скоротила власний видобуток природного газу в порівнянні з 2013 роком на 4,7% – до 20,5 мільярда кубометрів з 21,5 мільярда кубометрів.