У Києві
У Києві
UAENRU Наш новий телеграм канал Доєднуйтесь, щоб отримувати сповіщення про найважливіші новини

Суд дозволив відпустити достроково екс-нардепа Лозинського, в ГПУ обіцяють подати апеляцію

Новини, Політика 29.02.2016 / автор:
Суд дозволив відпустити достроково екс-нардепа Лозинського, в ГПУ обіцяють подати апеляцію

Генеральна прокуратура оскаржить рішення Бориспільського міськрайонного суду Київської області про застосування умовно-дострокового звільнення щодо колишнього народного депутата Віктора Лозінського.

Про це повідомив заступник генерального прокурора Олег Заліско, передає “Укрінформ“.

“Суд першої інстанції підтвердив факт можливості застосування до Лозінськогоумовно-дострокового звільнення. Прокуратура вказане рішення, ухвалене у четвер і видане на руки в п’ятницю, вивчає. Якщо воно не буде відповідати вимогам закону, то сьогодні-завтра внесемо апеляцію”, – сказав Заліско.

За його словами, колишній нардеп, перебуваючи в установі відбування покарання, отримував заохочення, що є підставою для застосування щодо нього умовно-дострокового звільнення.

У свою чергу прокуратура Київської області оскаржила в суді надання Лозінському заохочень у виправному закладі.

“Виникли підозри стосовно правомірності надання йому заохочень. В цій частині оскаржуємо. Відтак, якщо буде прийнято рішення на нашу користь, то застосування умовно-дострокового звільнення буде визнано незаконним”, – зазначив заступник генпрокурора.

За словами посадовця, згідно з рішенням Бориспільського міськрайсуду, Лозінський має право на умовно-дострокового звільнення вже найближчими днями. Водночас за “законом Савченко” він має право вийти на волю вже наприкінці березня – початку квітня поточного року.

Як відомо, у понеділок екс-голова Державної пенітенціарної служби Сергій Старенький повідомив, що Бориспільський міськрайонний суд Київської області вирішив застосувати умовно-дострокове звільнення до колишнього народного депутата Лозінського, засудженого за вбивство.

У червні 2009 року Лозінський вбив жителя Кіровоградщини Валерія Олійника на полюванні, заподіявши йому численні тяжкі травми за те, що чоловік зайшов у його угіддя.

У квітні 2011 року Дніпровський суд Києва засудив Віктора Лозінського до 15 років в’язниці, визнавши винним у вбивстві Валерія Олійника.

Проте пізніше вирок пом’якшили. Спочатку Апеляційний суд виключив зі справи епізод, в якому депутат добивав жертву автомобілем, і скоротив йому термін на рік, залишивши 14 років.

Пізніше Вищий спецсуд перекваліфікував обвинувачення Лозінському зі статті “Умисне вбивство” на “Заподіяння тяжких тілесних ушкоджень”. У підсумку термін екс-депутатові скоротили до 10 років.

В кінці січня 2016 року Лозінський подав документи на перерахунок терміну за “законом Савченко”.

Його клопотання було задоволене частково, у відбутий термін зараховано 4 роки і 36 днів.

Про нас / Контакти / Реклама / Редакційна політика / Політика виправлень © Prompolitinform, 2015-2026
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на цьому сайті, дозволяється лише за умови посилання на prompolit.info. Редакція порталу Prompolitinform може не поділяти погляди авторів.