Аграрії намолотили понад 30 млн тонн зернових

Статистика 02.08.2016 / автор:
Аграрії намолотили понад 30 млн тонн зернових

Українські аграрії до 1 серпня зібрали урожай з площі 8,1 мільйона га (84% від прогнозу), намолотивши 31 млн тонн зернових.

Про це передає ПромПолітІнформ з посиланням на прес-службу Міністерства аграрної політики і продовольства.

За даними міністерства, середня врожайність зернових становить 38,3 центнера за га.

Як наголошується в повідомленні, пшениці зібрано 21,5 мільйона тонн з площі 5,2 мільйона га (84% від прогнозу), ячменю – 8,5 мільйона тонн з 2,5 мільйона га (89%), жита – 196 тис. тонн з 75 тис. га (52%), вівса – 112 тис. тонн з 45 тис га (15%). Горох зібрано з площі 226 тис. га (95%) в обсязі 714тис. тонн.

Крім того, намолочено 1,1 мільйона тонн озимого ріпаку з 403 тисяч га (88% від прогнозу).

У Мінагропроді повідомляють також, що Одеська область намолотила 3 млн тонн зернових, а Миколаївська та Запорізька – більш ніж на 2 мільйони тонн.

Нагадаємо, за прогнозами міністерства, валовий збір зернових і зернобобових в Україні в цьому році складе до 61 мільйонів тонн.

У минулому році, за даними Держстату, Україна (без урахування тимчасово окупованій Росією Криму та зони АТО) зібрала 60,1 мільйона тонн зернових та зернобобових, що на 5,8% менше рекордного показника 2014 року – 63,8 мільйона тонн.

За попередніми даними, 2015-2016 маркетингового року (червень 2015 – липень 2016) Україна експортувала рекордний обсяг зерна – 39,4 мільйона тонн, побивши рекорд 2014-2015 МГ розміром 34,8 мільйона тонн.