У Києві
UA | RU
Prompolitinform

Кабмін пропонує Раді підвищити ренту на частоти під 4G у 500 разів

Зв'язок та IT 20.09.2016
55

Кабінет міністрів пропонує депутатам ухвалити зміни до Податкового кодексу і підвищити рентну плату за користування радіочастотним ресурсом в діапазонах 2300-2400 МГц і 2500-2690 МГц у 488 разів – до 20 тисяч гривень за 1 МГц з 40,92 гривень за 1 МГц.

Відповідні зміни містяться в проекті закону “Про внесення змін до Податковий кодексу України” №5132, пише УНІАН.

Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту, з метою мотивації операторів оптимізувати свої мережі для використання наявних у них ресурсів уряд пропонує ввести підвищувальні коефіцієнти в розмірі 1,4 за перевищення одним користувачем РЧР оптимально необхідної ширини смуг радіочастот у відповідних 4G-діапазонах, і 1,2 – за неефективно фрагментовані смуги радіочастот.

Водночас, у випадку, якщо користувач РЧР прийме заходи з вивільнення економічно доцільної смуги радіочастот, Кабмін пропонує встановити для нього понижуючий коефіцієнт в розмірі 0,75.

Як повідомила прес-служба НКРЗІ, прийняття відповідного законопроекту буде сприяти впровадженню ринкових механізмів для усунення невиправданої концентрації спектра.

Приймаючи рішення, комісія виходила з того, що частоти, які можуть бути використані під 4G, повинні бути в одній ціновій категорії з тими, на яких оператори зараз вже надають послуги 2G і 3G.

А ціна 40,92 грн за 1 МГц в діапазонах 2300-2400 МГц, 2500-2690 МГц, на думку регулятора, невиправдано занижена, чим користуються оператори, які контролюють більшу частину спектру у цих діапазонах.

Справа в тому, що оператори, які працюють в діапазонах 2300-2400 МГц і 2500-2690 МГц, зайняли спектр і при цьому не розвивають свій бізнес.

Таким чином, підвищення рентної плати за користування РЧР буде сприяти тому, що ті оператори, які займають відповідні частоти, почнуть їх розвивати, або повернуть державі.

У цьому випадку, вони можуть бути на конкурсній основі надані іншим операторам для впровадження нових технологій.

19 липня Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, схвалила відповідне внесення змін до Податкового кодексу.

Від підвищення плати за частоти найбільше постраждають компанії “ММДС Україна” та “Інтелектуальні комунікації” (Giraffe), які контролюють більшу частину спектру в діапазонах 2300-2400 МГц, 2500-2690 МГц.

Інші матеріали розділу Зв'язок та IT

Мінцифри розробило технічні вимоги для системи «еАкцизу»

Міністерство цифрової трансформації розробило технічні вимоги для створення системи обігу алкогольних і тютюнових виробів. Про це повідомляє пресслужба Мінцифри, передає портал PromPolitInform. «Активно працюємо над упровадженням «еАкцизу». Розробили та опублікували технічні вимоги для створення системи… Продовження…


Оптична мережа «Укртелекому» уже сягнула 80 тисяч кілометрів, 11 тисяч з яких побудовано за час війни

За час повномасштабної війни у 2022-2023 роках «Укртелеком» побудував 11 тисяч кілометрів оптичних ліній. До оптичної мережі підключено сотні медичних та освітніх закладів та сотні тисяч домогосподарств. Про це повідомляє портал PromPolitInform посилаючись на повідомлення компанії. Розширення оптичної… Продовження…


Комп’ютери Сил оборони намагаються атакувати хакери – Держспецзв’язку

Вороже кіберугруповання намагається отримати доступ до комп’ютерів українських військовослужбовців з метою викрадення документів. Це може статися за допомогою месенджера Signal. Про це повідомляє Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України, інформує портал PromPolitInform. У відомстві зазначають,… Продовження…


Спрощується документообіг. «Дія» спільно з НБУ запроваджує процес мультишерингу документів

Україна робить крок вперед у спрощенні бюрократичних процесів завдяки новій функції мультишерингу в застосунку «Дія». Інновація дозволить громадянам ділитися не лише цифровими копіями документів, а й довідками про доходи за допомогою кількох кліків. Про це… Продовження…


Кабмін схвалив концепцію держпрограми з використання ШІ в галузях економіки

Уряд схвалив концепцію Державної цільової науково-технічної програми з використання технологій штучного інтелекту в пріоритетних галузях економіки на період до 2026 року. Як передає портал PromPolitInform, про це в Телеграмі повідомив постійний представник уряду у Верховній Раді України… Продовження…


Британія розглядає можливість відправки Україні прототипа лазерної зброї, – Грант Шеппс

Прототип лазерної зброї DragonFire, який створено для знищення повітряних цілей, можуть відправити до України. Велика Британія наразі вивчає таку можливість. Про це, передає Цензор.НЕТ із посиланням на The Telegraph, заявив міністр оборони Грант Шеппс, повідомляє портал PromPolitInform. Так,… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© Prompolitinform, 2015-2024
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на prompolit.info. Редакція порталу Prompolitinform може не поділяти позицію авторів

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: