У січні-вересні 2016 року Україна закупила ядерне паливо на загальну суму в розмірі $367 млн. Про це повідомили в Державній службі статистики, передає ПромПолітІнформ.
Як уточнюють у відомстві, за даний період для українських атомних електростанцій українською стороною було закуплено паливо російського виробництва на $266 млн, а шведського виробництва – на $100 млн. І таким чином частка закупівель Україною ядерного палива за дев’ять місяців у російської компанії «ТВЕЛ» (РФ ) в грошовому еквіваленті склала 72,6%, а підприємства Westinghouse (Швеція) – 27,4%.
Нагадаємо, Україна в 2015 р. закупила ядерне паливо на загальну суму в розмірі $643 млн, в тому числі російського виробництва на 610 млн доларів, а шведського виробництва – на 32 млн доларів.
Раніше повідомлялося, що Україна має намір випускати ядерне паливо власного виробництва.
Інші матеріали розділу Енергетика
Уряд Нідерландів ухвалив рішення про внесення до Фонду підтримки енергетики України у розмірі 65 млн євро. Про це, передає Укрінформ з посиланням на Міненерго, йшлося під час зустрічі заступника міністра енергетики Романа Андарака зі спеціальною представницею… Продовження…
Група компаній NOVA, до складу якої входить найбільший приватний поштовий оператор «Нова пошта», офіційно розпочала свою діяльність на ринку енергетичних послуг. Це стало можливим завдяки отриманню ліцензії на постачання електроенергії від Національної комісії, що здійснює… Продовження…
Канада виділила ще 33,4 млн євро (50 млн канадських доларів) на підтримку енергетичного сектору України. Таким чином, загальний внесок країни до Фонду підтримки енергетики України зріс до 40,1 млн євро (60 млн канадських доларів). Про… Продовження…
Президент України Володимир Зеленський підписав закон стосовно закупівлі обладнання, яке необхідне для будівництва двох енергоблоків Хмельницької атомної електростанції. Йдеться про закупівлю обладнання у Болгарії для енергоблоків №3 та №4 Хмельницької АЕС. Про це у четвер… Продовження…
В Україні у 2024 році прискорилося будівництво сонячних електростанцій завдяки тому, що держава скасувала для інвесторів мито та сплату ПДВ на імпорт обладнання. Про це, інформує ТСН, заявив голова правління Асоціації сонячної енергетики України Владислав Соколовський,… Продовження…
Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» та французька компанія Orano, яка спеціалізується на ядерній енергетиці, підписали довгострокову комерційну угоду про збагачення урану для атомних електростанцій України. Контракт діятиме до 2040 року. Про це, інформує UA.NEWS, повідомляє пресслужба… Продовження…