Згідно з прогнозом агентства, на кінець 2017 року курс складе 26,50 грн / долар, на кінець 2018 року – 27,00 грн / долар, на кінець 2019 року – 27,20 грн / долар.
“Збільшення резервів підвищило довіру учасників ринку до НБУ і сприяло стабілізації курсу гривні. Недавня стабілізація курсу гривні обумовлена підвищенням цін на сталь на світовому ринку і більш стабільною макроекономічною ситуацією всередині країни”, – йдеться в повідомленні.
У S&P Global Ratings відзначають, що контроль руху капіталу поступово лібералізується, проте все ще здійснюється. В агентстві очікують, що процес лібералізації проведення валютних операцій буде проходити повільніше, так як НБУ оцінює, з одного боку, негативний вплив обмежувальних заходів на приплив інвестицій, а з іншого – ризики для обмінного курсу, які можуть виникнути в разі зняття валютного контролю.
Глава НБУ Валерія Гонтарєва вважає реалістичним в 2017 році курс гривні 27,2 грн / долар.
“Курс, закладений в бюджет, абсолютно реалістичний. Всі ці цифри вже обговорювалися з міжнародними експертами, і ми вважаємо, що це абсолютно реалістичні цифри”, – сказала вона.
Гонтарева допустила, що курс гривні може і не досягти показника 27 грн / долар.
“Це можливо і залежить від стану нашого платіжного балансу. Курс – це дзеркало того, що відбувається в економіці. Сьогодні країна бачить, що ми живемо зі стабільною макроекономічною ситуацією”, – додала глава НБУ.



