Міністр енергетики Ігор Насалик стверджує, що українська енергетична система повністю готова до зими.
Про це він заявив сьогодні, виступаючи з трибуни Верховної Ради.
«На сьогоднішній день об’єднана енергетична система працює в повному режимі, ми готові до будь-яких температурних режимів, повністю забезпечені всіма енергетичними ресурсами, споживачі і промисловість можуть спати спокійно без будь-яких зауважень», – запевнив він.
Також міністр подякував Раду за прийняття в четвер закону 4744, який дозволить на 1 січня повністю погасити борги перед шахтарями.
«І ми увійдемо в новий рік без бюджетної заборгованості по вугільній галузі», – заявив Насалик.
Він також запевнив, що Україна і далі буде зменшувати свою залежність від зовнішніх енергоносіїв.
Як відомо, Верховна Рада 22 грудня під другому читанні прийняла законопроект про виділення додатково 1 млрд грн дотацій державних вуглевидобувних підприємствах.
За словами в.о. голови комітету Ради з ПЕК Олександра Домбровського, в поточному році держава вже виділила 650-670 млн грн дотацій шахтам.


