Більше третини українців в 2016 році в разі хвороби не могли собі дозволити потрапити на прийом до лікаря через брак грошей.
Такими є результати всеукраїнського опитування «Індекс здоров’я. Україна – 2016», передає ПромПолітІнформ.
Так, в минулому році 39% українців хворіли, але не потрапили на прийом до лікаря через брак грошей, а 43% госпіталізованих пацієнтів були змушені позичати гроші, щоб розплатитися за витрати на лікування в стаціонарі. У середньому ця сума склала 4865 гривень. А середня сума позикових коштів на амбулаторне лікування склала +1937 гривень.
Найбільше боргів на лікування в минулому році накопичилося у киян. Жителям столиці на ці цілі доводилося займати в середньому 7800 гривень. Середня сума витрат на візит до лікаря становить 472 гривні.
Дослідження також показало, що 25% госпіталізованих пацієнтів платили за лікування безпосередньо лікаря або медперсоналу (в середньому 1860 гривень), 37% респондентів розповіли, що вносили кошти в благодійний фонд лікувального закладу (в середньому 181 гривню).
27% респондентів відзначили, що за лікування вносили кошти офіційно в касу лікувального закладу, в середньому ця сума склала тисяча дев’ятсот п’ятьдесят один гривень.