Китай готовий інвестувати в Чорноморський порт

Промисловість 16.04.2017 / автор:
Китай готовий інвестувати в Чорноморський порт

Найбільша китайська державна корпорація Sinohydro зацікавлена у співпраці на умовах концесії з морським торговим портом Чорноморськ.

Про це повідомили в прес-службі підприємства, передає ПромПолітІнформ.

Регіональний керівник Sinohydro по Європі і Кавказу і директор Чорноморського порту Сергій Крижановський обговорили варіанти потенційного співробітництва.

«Крижанівський пояснив закордонному інвестору, в якій формі порт може співпрацювати з китайським партнером. Йдеться про оренду, концесії або спільної діяльності. Іноземних представників зацікавила саме концесія», – йдеться в повідомленні.

За словами регіонального глави Sinohydro, корпорації важливо співпрацювати саме з державним підприємством, оскільки Sinohydro є державним підприємством і за законом зобов’язана мати справу тільки з державними структурами.

«Україна в транспортному питанні ще не мала прецедентів, щоб якийсь об’єкт був зданий в концесію. Це експеримент. Закон «Про концесії» є, але ще ніде його не застосовували. Тому в Міністерстві сказали, ми пропонуємо пілотний проект – концесія п’ятого терміналу», – зазначив Крижановський.

За його словами, зараз в порту залишається ще близько 60% вільних майданчиків, на які можуть заходити нові інвестори.

Sinohydro – найбільша державна компанія Китаю.

Спеціалізується на проектуванні та будівництві гідротехнічних і гідроелектричних об’єктів, займається будівництвом транспортної інфраструктури та міських комунікацій. Побудувала більше 70% гідротехнічних об’єктів в Китаї.