У Києві
UA | RU
Prompolitinform

В Україні ртуть утилізується «на папері»

Промисловість 07.06.2017
1389083474_utilizaciya-razbitogo-gradusnika

Міністерство екології та природних ресурсів України наполягатиме на перегляді обмежень щодо перевірок ліцензіатів, які збирають, зберігають і утилізують небезпечні відходи в Україні.

Про це заявив міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак, повідомляє прес-служба Мінекології.

«Недобросовісні підприємства повинні бути позбавлені ліцензій. Це не той бізнес, який потребує захисту. Це шахраї, які користуються, що в Україні зараз діє мораторій на перевірку бізнесу. Звернення з небезпечними відходами потребує невідкладні заходи для забезпечення прозорості ринку та створення інвестиційної привабливості», – сказав Семерак.

За словами міністра, в Україні є ряд підприємств, які беруться за утилізацію ртутьвмісних відходів, не маючи для цього ніяких виробничих потужностей.

Крім того, він зазначив, що деякі суб’єкти господарювання пропонують необґрунтовано низькі ціни на переробку і перевезення даного виду небезпечних відходів.

«Допорогова вартість утилізації однієї ртутної лампи в Україні становить не менше 7 гривень. Якщо нижче, то підприємство працює вже навіть не в нуль, а собі в збиток. У той же час тендери виграють фірми з пропозицією утилізувати ртутьвмісних лампу за 1,5 або 3 гривні, що є майже в два рази нижче собівартості. Це «утилізація» на папері», – розповів міністр екології.

У той же час, за словами міністра, ліцензовані підприємства не працюють на повну потужність через брак замовлень на утилізацію.

Як приклад, Семерак навів ДП «Бондарівка» на Львівщині, яке має єдину в Україні сучасну лінію з переробки металевої ртуті і забезпечує найвищий рівень екологічної безпеки при переробці ртутних ламп, але не працює на повну потужність через брак замовлень на утилізацію.

«Це унікальне для України підприємство побудовано за грантові кошти ЄС. Потужність лінії – 200 кг/год, що дозволяє практично повністю забезпечити відповідними послугами все західні регіони України. Однак воно не працює на повну потужність. На жаль, причина не брак відходів, а непрозора конкуренція. Наприклад, є компанії, які уклали угоди з львівським підприємством, але не передали на переробку жодної лампи. Тобто договори з «Бондарівка» полягали виключно для можливості підписувати угоди про переробку відходів з тими, хто їх створює», – розповів Семерак.

Як повідомлялося, протягом 2016 року Мінприроди перевірили 74 суб’єкти господарювання з 294, які мають ліцензії на здійснення господарської діяльності із здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами.

За підсумками перевірок 45 підприємств ліцензії були анульовані, а ще 29 підприємств отримали розпорядження про усунення порушень.

Інші матеріали розділу Промисловість

Міноборони допустило до експлуатації дев’ять українських наземних роботів

З початку року Міноборони України кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони України дев’ять наземних роботизованих комплексів українського виробництва. Про це повідомляє пресслужба відомства, інформує портал PromPolitInform. «Роль безпілотних систем на полі бою збільшується, сьогодні… Продовження…


Мережа таємних підземних заводів: Україна відновлює оборонну промисловість, — ЗМІ

Персонал секретних оборонних підприємств ретельно перевіряють, аби серед них не було інформаторів РФ, пишуть журналісти. Президент України Володимир Зеленський взявся за відбудову і перепрофілювання майже з нуля оборонної промисловості. У такий спосіб Київ прагне стати… Продовження…


Володимир Зеленський: Цього місяця український ОПК виробить десять САУ «Богдана», далі – більше

Вже цього місяця наша промисловість уперше виробить десять самохідних артилерійських установок «Богдана», у травні й далі – ще більше. Про це, передає Укрінформ, глава держави повідомив у Телеграмі, інформує портал PromPolitInform. «Частка власного виробництва постійно зростає…. Продовження…


Виробників товарів оборонного призначення просять обмежити доступ до службової інформації

Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості закликало виробників товарів оборонного призначення обмежити доступ до інформації, яка проходить за грифом «для службового використання». Про це повідомила пресслужба міністерства, передає портал PromPolitInform. «При підготовці листів, які містять… Продовження…


«Запоріжсталь» наростила випуск прокату на 89%

Запорізький металургійний комбінат «Запоріжсталь» у січні-березні поточного року збільшив випуск прокату на 88,9% порівняно з аналогічним періодом минулого року – до 615,3 тис. тонн з 325,7 тис. тонн. Про це інформує Open4Business, повідомляє портал PromPolitInform…. Продовження…


Ринок нових комерційних автомобілів в Україні за рік збільшився на понад 30%

Впродовж березня 2024 року на українському ринку нових комерційних автомобілів (вантажні та спеціалізовані) було реалізовано 1056 авто. Про це повідомляє Укравтопром, інформує портал PromPolitInform. Це на 3% більше, ніж у попередньому місяці. При цьому у порівнянні… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© Prompolitinform, 2015-2024
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на prompolit.info. Редакція порталу Prompolitinform може не поділяти позицію авторів

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: