Україна переходить на європейські стандарти вимірювання газу

Нафта та газ 19.03.2018 / автор:
Україна переходить на європейські стандарти вимірювання газу

Компанія “Укртрансгаз”, яка експлуатує систему магістральних газопроводів і підземних сховищ газу країни, готується до переходу на європейські вимірювальні стандарти.

Про це повідомляє прес-служба компанії, передає ПромПолітІнформ.

Як наголошується, цього тижня метрологи Укртрансгазу взяли участь у першому засіданні Ради стандартизації та метрології нафтогазового комплексу.

“Новостворена організація, яка об’єднала основних гравців газового ринку, є майданчиком для обміну досвідом та забезпечення єдності учасників ринку в процесах адаптації до нових правил роботи”, – йдеться у повідомленні.

“Україна повинна перейти від старих радянських стандартів до нових, прийнятих у країнах ЄС. Наприклад, якщо ми зараз міряємо газ в кубічних метрах, то в майбутньому перейдемо на енергетичні одиниці – в МДж або кВт*год або Гкал”, – наголосили у прес-службі.

У компанії повідомили, що в майбутньому буде проведена робота з впровадження нових технологічних регламентів та модернізації обладнання УТГ відповідно до нових стандартів.

“Укртрансгаз”, 100% якого належить НАК “Нафтогаз України”, експлуатує систему магістральних газопроводів і 12 підземних сховищ газу країни загальною ємністю 31 млрд куб. м.