У Києві
UA | RU
Prompolitinform

Кабмін підготувал макропрогноз на 2019-2021 роки

Прогнози 18.04.2018
ukraine-b-300x200

Кабінет міністрів підготував проект постанови про основні напрямки бюджетної політики на 2019-2021 роки (бюджетну декларацію).

Текст документу оприлюднила Економічна правда.

Згідно з проектом, бюджетна декларація готується Міністерством фінансів і визначає основні напрямки бюджетної політики на наступні роки та макропрогноз, на основі якого розраховуватиметься проект бюджету на наступний рік. З її підготовки починається бюджетний процес.

Макропоказники, що містяться в проекті прогнозу, є попередніми і можуть бути скориговані в залежності від економічних реалій.

Оприлюдненим проектом декларації, зокрема, визначено, що у 2019 році номінальний ВВП складе 733,9 млрд грн, реальний ВВП 3,6%, інфляція (грудень до грудня) – 6,5%. Обмінний курс гривні (в середньому за період) – 30,5 грн/долар. Рівень безробіття населення віком 15-70 років за методологією МОП – 8,9%. Дефіцит державного бюджету-2019 планується на рівні 2,2% ВВП. Граничний обсяг держборгу – не більше 56% ВВП.

Номінальний ВВП у 2021 році складе 4606,6 млрд грн, реальний ВВП 6,3%, інфляція (грудень 2021 до грудня 2020) – 4,8%. Обмінний курс гривні – 31,8 грн/долар. Рівень безробіття населення віком 15-70 років за методологією МОП – 8,3%.

Прожитковий мінімум зростатиме тричі на рік. Так з січня 2019 він складе 1853 гривні, з липня – 1936 гривень, з грудня 2011 грн.

Пріоритетними завданнями у податковій політиці визначені наступні кроки: перегляд ставок акцизу на алкогольні напої та екологічного податку в залежності від інфляції, продовження поступової роботи з наближення ставок акцизів на тютюн до європейського рівня, опрацювання питання введення податку на виведений капітал.

Передбачається проведення переговорів про перегляд міжнародних договорів про уникнення подвійного оподаткування з Німеччиною, Францією, Індією, Казахстаном, Чорногорією, ОАЄ та Молдовою.

На відміну від попередньої бюджетної декларації на 2018-2020 роки Мінфін не визначив основні показники державного бюджету на наступні три роки (2019-2021) та стелі видатків головних розпорядників бюджетних коштів.

Як відомо, минулого року Верховна Рада не прийняла бюджетну декларацію.

17 квітня в Мінфіні заявили про другу спробу Уряду провести через Раду законопроект про планування держбюджету на три роки. Зокрема, Міністерство фінансів підготувало новий законопроект запровадження середньострокового бюджетування на три роки, на заміну того, що не набрав достатньої кількості голосів у Верховній Раді. В Мінфіні запевняють, що у депутатів є політична воля для ухвалення такого рішення, а провал попереднього законопроекту відбувся виключно через недостатню кількість депутатів в залі на момент голосування.

 

Інші матеріали розділу Прогнози

Розвідка США оцінила шанси на завершення війни в Україні найближчим часом

Війна в Україні навряд чи закінчиться найближчим часом, прогнозує високопосадовець розвідки США Авріл Хейнс У Сполучених Штатах Америки вважають, що шанси на завершення війни Росії проти України у найближчий час є мінімальними. За словами директора Національної… Продовження…


Мінекономіки прогнозує цьогорічне зростання ВВП на 4,6%

Попри війну українська економіка у 2024 році, ймовірно, зросте приблизно на 4,6%, хоча російські ракетні обстріли можуть погіршити цей показник. Як передає Укрінформ, такий прогноз зробила перший віцепрем’єр – міністр економіки Юлія Свириденко, відкриваючи Форум… Продовження…


«Епіцентр Агро» створив математичну модель для прогнозування врожайності

В «Епіцентр Агро» цьогоріч зробили математичну модель, що дозволяє, – знаючи заплановану культуру, – спрогнозувати, яку врожайність на цьому полі залежно від його групи буде отримано. Про це, передає The Ukrainian Farmer, розповів керівник відділу агрохімічних… Продовження…


Українці як етнос можуть зникнути на території України. Вчений-демограф приголомшив підступним планом РФ

Науковець пояснив, що таке «демографічне захоплення територій». Заступник директора з наукової роботи Інституту демографії та проблем якості життя НАНУ Олександр Гладун вважає, що у випадку, якщо Росія захопить Україну, то українці, як етнос можуть зникнути…. Продовження…


Перспективи глобального зростання у 2024 році. На скільки зросте економіка України

У МВФ вважають, що у 2024 році загальний світовий показник зростання економіки буде несуттєвим. Водночас зростання ВВП деяких країн Африки входитимуть до 10 країн із найкращими результатами, а Україна – матиме один із найкращих показників… Продовження…


Буде прискорення. Нацбанк прогнозує зростання інфляції 2024 року

Відновлення української економіки цього року сповільниться до 3,6%. В перші місяці 2024 року інфляція в Україні залишатиметься близькою до поточних рівнів, але помірно зросте у другому півріччі й до кінця року становитиме 8,6%. Про це йдеться… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© Prompolitinform, 2015-2024
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на prompolit.info. Редакція порталу Prompolitinform може не поділяти позицію авторів

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: