Верховна Рада підтримала у другому читанні Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відновлення кредитування. Інформує портал ПромПолітІнформ з посиланням на прес-центр МФУ.
Законопроект було розроблено спільною командою Міністерства фінансів, Національного банку, Національної асоціації банків України та за участі представників Міжнародного Валютного Фонду, Європейського банку реконструкції та розвитку, Світового банку та Міжнародної фінансової корпорації.
Прийнятий законопроект:
-вирішує проблемні питання, які створюють системні перешкоди для відновлення кредитування економіки та додаткові ризики діяльності національних та іноземних інвесторів;
– урегульовує прогалини в законодавстві, які використовуються несумлінними боржниками для відчуження майна боржників без згоди заставодержателя;
-усуває недосконалість інструментів позасудового врегулювання;
– робить інститут поруки більш ефективним;
Також цей законопроект дає захищенність прав кредиторів, а також зниження вартості кредитних ресурсів та полегшення доступу бізнесу та фізичних осіб до користування банківськими продуктами.



