В робочій групі комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки обговорюються правки, що стосуються запровадження «зелених» тарифів.
Про це пише на своїй сторінці в Facebook експерт Андрій Герус, повідомляє портал ПромПолітІнформ.
Експерт, зокрема, відзначає, що правка члена робочої групи ПЕК Вікторії Войціцької передбачала зниження «зеленого» тарифу для сонячної та вітрової енергії з 1 квітня 2019 року.
«Таким чином, вже у 2019 році ДТЕК Ахметова вводив би свої гігантські станції не по тарифах на 200% більших, ніж у Європі, а вже по тарифах на 50-100% вищих, ніж у Європі. Це ще можна було б терпіти», – повідомляє Герус.
За таку правку проголосувала лише В.Войціцька (представник об’єднання «Самопоміч»).
Не підтримали цю позицію Артут Мартовицький (Опоблок), Юрій Чижмарь (РПЛ), Володимир Бандуров (Воля народу), Наталія Кацер-Бучковська (НФ), Олексій Рябчин (Батьківщина) та Олександр Домбровський (БПП).
Схоже, все іде до того, зауважує експерт, що і ДТЕК, і всі інші виробники відновлюваної енергетики, незважаючи на масштабне за останні 5 років здешевлення технологій та обладнання, будуть і надалі вводити свої електростанції по найвищих у світі євротарифах та продавати електроенергію по такому фіксованому тарифу аж до 2030 року.
«Іншими словами, сьогодні депутати проголосували за зростання тарифів для споживачів. Бо чудес не буває – такі несправедливо високі євротарифи можна буде покрити лише новим суттєвим зростанням тарифів для кінцевих споживачів», – підсумовує Андрій Герус.
Нагадаємо, що у Верховній Раді України створюється штучне блокування процесу прийняття у другому читанні законопроекту №8449-д, який направлений на запуск “зелених аукціонів” у сфері відновлюваної енергетики та залучення в економіку країни мільярдних інвестицій.
У разі неприйняття законопроекту, вважають експерти, енергетичний сектор продовжить працювати на надприбутки для компаній-монополістів, таких як ДТЕК, а інвестування в розвиток чистої енергетики припиниться.
