У Києві USD 0.43 EUR 27.20
UA | RU
Промполітінформ

Експерти про головні економічні показники в Україні на другий квартал 2019 року

Прогнози 07.04.2019
1493102876-1038-3-640x394

У експертів різне бачення головних економічних показників в країні на другий квартал 2019 року. Так, вони бачать різні тенденції за цінами на бензин і газ, за держборгом і курсом долара, зате всі обіцяють зростання зарплат і цін, зниження безробіття. Свій прогноз економічної ситуації представили глава Ради підприємців при Кабміні Андрій Забловський, аналітик агентства MPP Consulting Павло Мельник, директор енергопрограм Центру світової економіки і міжнародних відносин НАНУ Валентин Землянський, а також старший аналітик ГК Forex Club Андрій Шевчишин.

Про це пише «Сегодня», повідомляє портал ПромПолітІнформ.

Всі експерти прогнозують прискорення інфляції: за квітень-липень ціни виростуть в середньому на 2,5%. На думку Забловського, основними факторами зростання цін стануть: збільшення тарифів на комунальні та транспортні послуги, індексація соціальних виплат, монетизація субсидій, подорожчання імпортних товарів. Шевчишин говорить, що “комуналка”, а також тютюн і алкоголь стануть ключовими драйверами.

“Але так як отопсезон закінчується, вплив компослуг виявиться меншим, ніж раніше”, – оцінив Шевчишин.

Забловський зазначив, що виростуть зарплати.

“Середня зарплата в II кварталі складе близько 9350-9500 грн, – вважає Забловський. – Її збільшення пов’язане з індексацією зарплат в корпоративному і державному секторі, а також з необхідністю утримувати персонал на тлі відтоку кадрів за кордон. При цьому темпи зростання реальної зарплати залишаться нижче темпів інфляції “.

Решта експертів впевнені, що зарплати стануть набагато більше до липня: від 10 000 грн, на думку Мельника, до 10 500 грн, за оцінками Землянського.

За прогнозами, курс гривні залишиться в межах 27-28 грн/$. Але якщо не втрутиться політичний фактор.

“Залишаються високими ризики подальшої девальвації гривні в разі загострення політичної ситуації в країні після президентських виборів”, – побоюється Забловський.

Шевчишин назвав такі головні чинники впливу на курс: результати виборів, ризик дестабілізації після них ситуації на Донбасі, світові ціни на ключові експортні товари України.

“Передумов для різкого зниження цін на метал, руду і зерно в другому кварталі не видно, а у Нацбанку достатньо валютних резервів для згладжування девальваційних процесів”, – заперечує Землянський.

Держборг в середньому складе 2,05 трлн грн (мінус 600 млрд грн). Експерти кажуть, що його знизять виплати за зовнішнім і внутрішнім держборгом, але збільшать запозичення по ОВДП.

За ціною на енергоносії думки розходяться. Землянський і Мельник впевнені, що бензин подорожчає, а газ подешевшає.

“На євроринку триває зростання цін на нафтопродукти, тому, швидше за все, ціни на бензин підуть вгору, до 32-33 грн/л А-95. А ось ціна імпортного газу впаде до $180-200 за тис. Куб. М, так як “низький сезон”. Еврокомпаніі будуть розпродавати залишки газу з ПСГ перед новим сезоном закачування “, – роз’яснив Землянський.

Забловський і Шевчишин очікують, що стабільний курс гривні плюс очікуване ними падіння цін на нафту на світових ринках “заморозять” ціни на бензин і у нас.

Всі експерти прогнозують сезонне зменшення кількості незайнятих рук.

“Зниження рівня безробіття пов’язане зі збільшенням пропозиції сезонної роботи, а також зростанням вільних вакансій через тривалу трудову міграцію”, – стверджує Забловський.

Шевчишин і Землянський уточнили: нові робочі місця з’являться в агросекторі і будівництві. Так, безробітних за три місяці стане на 0,8-1,5% менше, ніж в I кварталі, залишиться приблизно 1,5-1,6 млн чол.

Реальні показники в I кварталі виявилися байдужнішими за прогнози. Долар вийшов дешевше на 4%, паливо – на 10%, газ – на 28%. Середні зарплати збільшилися, як і передбачали аналітики, – майже до 9500 грн при прогнозі 9560 грн. Вірними виявилися прогнози за рівнем держборгу, безробіття і інфляції. За підсумком в першому кварталі 2019 року консенсус-прогноз експертів був менш точним, ніж в IV кварталі 2018 року – 64% проти 71%, тобто збіглися з урахуванням курсу долара чотири-п’ять пунктів з семи.

В уряді і Національному банку України вважають, що впоратися з виплатами по державному боргу країні допоможуть нові – більш дешеві – кредити. Зокрема, очікується надходження ще двох траншів від Міжнародного валютного фонду.

Нагадаємо, НБУ прогнозує інфоляцію 6,3% за підсумками 2019 року, а аналітики Morgan Stanly – стрімке падіння гривні в 2019 році.

Інші матеріали розділу Прогнози

МЕРТ погіршило прогноз зростання ВВП України в 2019 році

Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) погіршило прогноз зростання реального ВВП України в 2019 році з 3% до 2,8%. Про це йдеться в макроекономічному огляді Міністерства фінансів за квітень, передає ПромПолітІнформ. Прогноз на 2020-й і… Продовження…


МВФ дав прогноз змін в українській економіці

Міжнародний валютний фонд спрогнозував розвиток економіки України в цьому році і в найближчі роки. Так, в 2019 році зростання ВВП нашої країни складе 2,7%, інфляція – 8%, дефіцит поточного рахунку – 2,5%, а безробіття буде… Продовження…


Всесвітній банк прогнозує зниження темпів економічного зростання України в 2019 році

Всесвітній банк погіршив прогноз темпів економічного зростання України в 2019 році з 2,9% до 2,7%. Про це йдеться в новому звіті Світового банку, повідомляє портал ПромПолітІнформ. Експерти Світового банку відзначають, що економіка України чутлива до… Продовження…


Експерт: молочна продукція в Україні до кінця року подорожчає приблизно на третину

В Україні в кінці квітня і в кінці року вся молочна продукція різко подорожчає. Про це в коментарі ГолосUA повідомив президент Асоціації фермерів і приватних землевласників Іван Томич, інформує портал ПромПолітІнформ. «Найбільші проблеми у нас… Продовження…


Українцям прогнозують зростання цін на хліб

Хлібобулочні вироби зростуть в ціні на 2-2,5%. Такий прогноз дав директор української Асоціації постачальників торгових мереж Олексій Дорошенко в коментарі журналісту УНН, повідомляє портал ПромПолітІнформ. “Хлібобулочні вироби точно будуть зростати в ціні на 2-2,5%. Це… Продовження…


У найближчі роки експорт цукру з ЄС не перевищить 2 млн тонн, – Укрцукор

Найближчі два роки експорт цукру з ЄС не перевищить 2 млн т. Про це повідомляє національна асоціація цукровиків України «Укрцукор», передає ПромПолітІнформ. «За останні 5 сезонів експорт цукру з ЄС коливається від 1,4 до 3,6… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© ПромПолітІнформ, 2015-2019
Використання будь-яких матеріалів сайту дозволяється за умови посилання на prompolit.info

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: