У Києві USD 0.41 EUR 26.40
UA | RU
Промполітінформ

У Гамбурзі відбувся трибунал з морського права

Політика 10.05.2019
a625240e_294e_466c_a22f_79ed3a136ec1_650x410

Сьогодні, 10 травня, Міжнародний морський трибунал з морського права завершив слухання за позовом України про тимчасові заходи щодо РФ для звільнення захоплених українських моряків і кораблів. Рішення про попередні заходи у справі про захоплення Росією українських військових кораблів і моряків Міжнародний трибунал із морського права у Гамбурзі оголосить 25 травня, передає ПромПолітІнформ.

Про це за підсумками слухань 10 травня повідомив президент трибуналу, трансляцію вели на сайті суду.

Україна висунула вимогу як тимчасові заходи зобов’язати РФ негайно звільнити 24 українських військових моряків і три кораблі.

На слуханнях виступили заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль, професори Фред Соунс і Жан-Марк Тювінен, юрист Марні Чік.

Під час засідання заступник глави МЗС Олена Зеркаль заявила про захват РФ українських моряків у Керченській протоці та просила про звільнення моряків.

У свою чергу, адвокат Джонатан Гімблет відкинув російські звинувачення, що українські кораблі нібито «таємно вторглися» в російські територіальні води. Зокрема, він зазначив, що раніше українські судна вже проходили Керченську протоку і все миналось без інцидентів.

Також адвокат Марні Чік зазначила, що виняток, на який посилається Росія – ст. 298 (1)(b) UNCLOS – не застосовується у цій справі.

«Характер дій, які здійснює Росія носить характер “застосування національного законодавства”, у даному випадку кримінального. І саме ці дії є предметом справи, оскільки вони порушують імунітети, гарантовані Конвенцією», – зазначила вона.

Вона додала, що українські військові кораблі не були задіяні у військовій діяльності, вони намагалися повернутися до свого порту приписки.

«Лише те, що корабель є військовим, не означає, що він задіяний у військовій діяльності. Для використання винятку щодо військової діяльності має значення не вид корабля, а характер його діяльності», – заявила адвокат.

Професор Жан-Марк Тювінен у свою чергу додав, що 17 квітня РФ продовжила арешт моряків, хоч на той час Україна застосувала і вичерпала всі дипломатичні засоби.

«Це не просто загроза для імунітету кораблів та їхніх екіпажів. Ці імунітети фактично порушуються Росією з кожним днем все сильніше. Невідкладність ситуації сьогодні є такою ж як і в перший день. Більше того – з кожним днем імунітет України за UNCLOS порушується все більше. Росія не звертає уваги на всі вимоги звільнити військові кораблі та членів їхніх екіпажів, які були зроблені Україною та багатьма іншими країнами», – заявив він.

Російська сторона не з’явилася на слухання.

Інші матеріали розділу Політика

Указ про розпуск Верховної Ради і позачергові вибори набув чинності

Указ президента України Володимира Зеленського про дострокове припинення повноважень Верховної Ради і призначення позачергових виборів на 21 липня 2019 року опубліковано сьогодні в урядовій газеті «Урядовий кур’єр», передає ПромПолітІнформ. Отже, документ набув чинності. «Керуючись ч…. Продовження…


Президент Володимир Зеленський сформував новий кадровий склад

Президент України Володимир Зеленський призначив Руслана Хомчака начальником Генерального штабу – Головнокомандувачем Збройних сил України. Про це йдеться в указі президента №302/2019, передає ПромПолітІнформ. Зеленський призначив Руслана Хомчака начальником Генерального штабу – Головнокомандувачем Збройних сил… Продовження…


Макрон закликає вжити заходів проти впливу Росії, Китаю і США

Президент Франції Еммануель Макрон закликає розробити «основоположну європейську конвенцію»  на найближчі п’ять років після виборів до Європарламенту. Про це пише Deutsche Welle, повідомляє портал ПромПолітІнформ. Європа не може дозволити собі розкіш бездіяльності, заявив президент Франції… Продовження…


Володимир Зеленський вступив на пост президента України

Володимир Зеленський офіційно вступив на посаду президента України. Про це стало відомо під час урочистого засідання Верховної Ради, передає ПромПолітІнформ. Таким чином Зеленський став шостим головою держави в історії незалежної України. «Пане президенте, зараз за… Продовження…


Хто зі світових лідерів їде на інавгурацію Зеленського

20 травня відбудеться церемонія інавгурації новообраного президента України Володимира Зеленського. Урочисту церемонію відвідають численні представники урядів і парламентів країн Європейського Союзу, Групи семи і посли іноземних країн. Зі списком іноземних гостей, які відвідають урочисту церемонію,… Продовження…


Зеленський підготував проект указу про достроковий розпуск Верховної Ради

Команда новообраного президента Володимира Зеленського підготувала проект указу про достроковий розпуск Верховної Ради України. Про це повідомляє  «Страна», інформує портал ПромПолітІнформ. Видання отримало текст попереднього проекту, який був переданий «джерелами в оточенні Зеленського». За інформацією… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© ПромПолітІнформ, 2015-2019
Використання будь-яких матеріалів сайту дозволяється за умови посилання на prompolit.info

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: