У Києві USD 0.39 EUR 27.05
UA | RU
Промполітінформ

Хто банкрутить меткомбінат корпорації ІСД

Металургія 08.06.2019
ee49177-690-taruta

В кінці травня стартувала процедура банкрутства Дніпровського МК, що належить корпорації ІСД. Але ініціатором процесу виявилася компанія, не пов’язана з Групою Метінвест

31 травня 2019 року Господарський суд Дніпропетровської області виніс ухвалу про порушення провадження у справі про банкрутство Дніпровського МК (ДМК,Кам’янське), який формально входить до складу корпорації «Індустріальний союз Донбасу» (ІСД).

Про це розповідає НВ Бізнес, повідомляє портал ПромПолітІнформ.

Підприємство хоч і належить ІСД, але з 2017 року входить в сферу інтересів Групи Метінвест Ріната Ахметова і Вадима Новінського. Це проявляється не тільки в зміні каналів поставки сировини і збуту готової продукції, але й у низці судових позовів щодо стягнення багатомільярдної заборгованості з меткомбінату на користь ТОВ «Метінвест Холдинг» і «Дніпровського КХЗ» (Кам’янське), який може стати частиною Групи Метінвест.

Незважаючи на це, ініціатором банкрутства стало ТОВ «Технобудмонтаж Груп» (Київ), якому меткомбінат заборгував лише 2,45 млн грн.

У повідомленні Дніпровського меткомбінату йдеться, що причинами порушення провадження стали «Безспірні вимоги кредитора до боржника, які сукупно становлять не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, які не були задоволені боржником протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку».

Які ж матеріали поставляло або надавало послуги це ТОВ?

В Єдиному державному реєстрі судових рішень є визначення, згідно з яким заява про банкрутство була прийнята 23 травня 2019 року. А буквально за тиждень до цього — 17 травня — Госпсуд Дніпропетровської області виніс ухвалу, яка дозволила «Технобудмонтаж Груп» стати кредитором меткомбінату. Ця компанія викупила борг ДМК перед Новокраматорським машинобудівним заводом (НКМЗ,Краматорськ) в розмірі 2,42 млн грн, за який підприємства судилися з серпня 2017 р.

Примітно, що відповідно до офіційної звітності за 2018 рік загальна сума заборгованості Дніпровського МК перевищувала 83 млрд грн, в тому числі 35,2 млрд грн кредиторської заборгованості, 43,7 млрд грн інших поточних зобов’язань і 4,3 млрд грн короткострокових кредитів. І одним із наслідків процедури банкрутства має стати поява реєстру вимог кредиторів — тобто, перелік кому саме і скільки винен меткомбінат. Тобто це буде перелік реальних претендентів на майно меткомбінату.

«Всі кредитори підприємства повинні подати свої заяви до кредиторських вимог протягом 30 днів з моменту публікації оголошення про порушення (31 травня 2019 року — ред.). За результатами розгляду всіх кредиторських вимог буде сформований і затверджений реєстр вимог кредиторів. Тільки після цього призначений судом арбітражний керуючий повинен буде провести збори кредиторів на якому кредитори зможуть прийняти рішення про створення комітету кредиторів», — розповідає НВ Бізнес Олександр Ткачук, адвокат, партнер ЮК «Алєксєєв, Боярчуков та партнери».

Але адвокат уточнює, що на практиці затвердження реєстру кредиторських вимог може затягнуться на роки. І це не дозволить сформувати комітет кредиторів і прийняти рішення про перехід до наступних процедур (санації / ліквідації).

Найбільші борги  

У реєстрі судових рішень можна знайти, що з меткомбінатом за суми з 7−8 нулями судилися не тільки ТОВ «Метінвест Холдинг» і «Дніпровський КХЗ», а й маловідомі ТОВ «Таффі Плюс» (Маріуполь) та ТОВ «Оптимал Трейд» (Київ).

Якщо київська компанія була постачальником сировини для ДМК, то маріупольська стала кредитором ДМК в результаті переуступки частини заборгованості «Метінвестом». За схожою схемою кредитором «Дніпровського МК» стала ще одна маріупольська компанія «Зета Інвест». Обидві компанії належать громадянам України, які формально не пов’язані з Групою Метінвест.

Але керівником «Таффі Плюс» до квітня 2018 року був Валерій Валерійович Команов. Людина з таким самим ім’ям вказана у річній декларації Команової Галини Петрівни з Маріуполя. Там сказано, що її чоловік в 2018 році отримував дохід, працюючи на Дніпровському МК і ММК ім. Ілліча (Маріуполь).

Можна припустити, що частина формально незалежних кредиторів все ж пов’язані з Групою Метінвест. Але більш детальну інформацію ми дізнаємося вже в процедурі ліквідації / санації.

Історія питання

Нагадаємо, що в травні поточного року співвласник корпорації ІСД народний депутат України Сергій Тарута заявив, що банкрутство Дніпровського МК неминуче. «Є проблема з боку кредиторів. Але її можна усунути, і тому моє завдання — дати впевненість колективу, що не потрібно слухати всякі плітки і чутки. Завод працюватиме, і я абсолютно впевнений, і зроблю все можливе, щоб комбінат більше ніколи не зупинявся», — заявив під час зустрічі з трудовим колективом ДМК Сергій Тарута.

Ймовірно, це буде, так звана, процедура керованого банкрутства в інтересах конкретної компанії або групи осіб.

Навіщо це потрібно? Справа в тому, що з 2010 року акціонерами корпорації ІСД є Сергій Тарута, Олег Мкртчан і група інвесторів, що представляють інтереси російського ВЕБу. Після втрати контролю над частиною активів в Луганській області корпорація ІСД відчуває серйозні фінансові труднощі.

Метінвест, швидше за все, зацікавлений в формалізації контролю над Дніпровським МК, який випускає продукцію аналогічну тій, що і Єнакіївський МЗ. Це підприємство знаходиться на окупованій частині Донецької області і з весни 2017 роки Група Метінвест його не контролює.

Але будь-яка інша процедура виведення майнового комплексу ДМК з-під контролю нинішніх акціонерів, наприклад, продаж, — має складності. Мкртчан заарештований в Москві. А нещодавно стало відомо, що екс-акціонер ІСД Віталій Гайдук почав судитися в Лондоні зі своїми колишніми партнерами по корпорації, вимагаючи від них більше $800 млн.

 

Інші матеріали розділу Металургія

«Азовсталь» інвестувала 21 млн грн у модернізацію потужностей

Металургійний комбінат «Азовсталь» інвестував 21 млн грн у модернізацію доменної печі №4. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив «Метінвест Маріуполь», інформує портал PromPolitInform. «Азовсталь» зупинив доменну піч №4 через зниження попиту на сталь. Під… Продовження…


«Енергомашспецсталь» успішно освоїла технологію відливання великих злитків сифонним способом

У ПАТ «Енергомашспецсталь» був вперше залитий злиток масою 187 тонн сифонним способом. Даний злиток є найбільшим із злитків, що заливаються сифонним способом, не тільки на ЕМСС, а й на всьому пострадянському просторі. Як передає портал PromPolitInform,… Продовження…


«Інтерпайп» збільшив виробництво залізничної продукції на 17% з початку року

За підсумками роботи в січні-квітні 2020 року промислова компанія «Інтерпайп» справила 72,1 тис. тонн залізничної продукції, що склало 31,9% від загального випуску продукції і було на 16,7% більше, ніж за аналогічний період 2019 року. При… Продовження…


Україна вичерпала квоту на поставку безшовних труб в Євросоюз

Металургійні підприємства України повністю вичерпали індивідуальну квоту на поставку інших безшовних труб у Європейський Союз (група 24), видану на рік – з 1 липня 2019 року до 30 червня 2020 року. Як повідомляє портал PromPolitInform, про… Продовження…


У 2020 році Північний ГЗК інвестує в оновлення екскаваторного парку 470 мільйонів гривень

Північний гірничо-збагачувальний комбінат Групи Метінвест ввів в експлуатацію Аннівського кар’єра новий 12-ти кубовий екскаватор. До кінця року в гірських роботах підприємства будуть задіяні вже 10 таких машин. Про це повідомляє Перший Криворізький, передає портал PromPolitInform. Перехід… Продовження…


В АрселорМіттал Кривий Ріг стурбовані занадто дорогою електроенергією в Україні

В ПАТ “АрселорМіттал Кривий Ріг” (АМКР) стурбовані тим, що доводиться платити в 2-3 рази дорожче за електроенергію, ніж платять аналогічні металургійні підприємства в Європі. Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на прес-службу компанії інформує портал… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© ПромПолітІнформ, 2015-2020
Використання будь-яких матеріалів сайту дозволяється за умови посилання на prompolit.info

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: