Абонплата за «комуналку» відноситься не до всіх категорій населення

Суспільство 13.06.2019 / автор:
Абонплата за «комуналку» відноситься не до всіх категорій населення

Абонплату за «комуналку» будуть платити не всі. Вона відноситься тільки до певних категорій населення.

Про це повідомляє news.finance, інформує портал ПромПолітІнформ.

В Україні відповідно до закону про житлово-комунальні послуги всі, хто не створить ОСББ або не вибере керуючого свого будинку, повинні вносити абонплату на комуналку.

Платити щомісячну абонплату повинні тільки ті, хто підписав індивідуальні договори.

Зібрані гроші повинні витрачатися на підписання документів, обслуговування лічильників, стягнення боргів.

Важливо відзначити, що гроші будуть стягуватися щомісяця, навіть якщо зовсім не користуватися комунальними послугами. І платити все будуть по-різному.

Кабмін розробив проект з максимальним розміром плати. Її прив’язали до мінімальної зарплати. Відповідно, кожен раз, коли в Україні підвищують мінімалку, постачальники комунальних послуг можуть підвищувати абонентську плату.

Формула підрахунку розміру абонентської плати виглядає так:

Мінімальна зарплата × 2,58 × 0,15 × К, де:

2,58 – середня кількість осіб в сім’ї;

0,15 – середня частка витрат на комуналку від загального доходу сім’ї;

К – коефіцієнт (для опалення і води – 0,019, для сміття – 0,009).