У Києві USD 0.39 EUR 24.90
UA | RU
Промполітінформ

Депутати пропонують дозволити мобільним операторам спільне користування радіочастотним ресурсом

Зв'язок та IT 03.09.2019
1567164964-4434

Відсутність коду IMEI у базі IMEI згідно з даним законопроектом визнається істотним недоліком термінального обладнання. Група народних депутатів України пропонує Верховній Раді ввести принцип технологічної нейтральності для роботи в радіочастотному спектрі і дозволити мобільним операторам спільне користування радіочастотним ресурсом (РЧР).

Про це повідомляє УНІАН, інформує портал ПромПолітІнформ.

Згідно з текстом законопроекту №1086 від 29 серпня 2019 року, оприлюдненого на сайті парламенту, передбачається запровадження принципу технологічної нейтральності, згідно з яким оператори зв’язку можуть користуватися смугами радіочастот, зазначеними в ліцензії, без обмеження щодо астосування конкретних радіотехнологій, визначених для цих смуг радіочастот, за умови забезпечення електромагнітної сумісності.

Редакція законопроекту про радіочастотний ресурс також дозволяє операторам спільно використовувати РЧР з метою прискорення розгортання мереж, збільшення їх території покриття і підвищення якості послуг.

Вельми істотною зміною є встановлення на законодавчому рівні вимоги ліцензування смуг радіочастот для впровадження мобільного зв’язку на умовах аукціону з попередньою кваліфікацією учасників, крім ліцензування за результатами проведення перерозподілу радіочастот.

Крім цього, законопроект встановлює норму щодо обов’язкової присутності міжнародного ідентифікатора (IMEI код) продаваного термінального обладнання в Реєстрі IMEI-кодів, як дозволеного або тимчасово дозволеного до обслуговування (крім випадків, коли його відсутність ініційована користувачем через крадіжки або втрати).

Відсутність коду IMEI у базі IMEI згідно з даним законопроектом визнається істотним недоліком термінального обладнання, а споживач протягом 60 днів з моменту придбання такого товару має право за своїм вибором вимагати від продавця або повернення сплачених за нього коштів або заміни товару на такий же або аналогічний, з числа наявних у продавця. Крім того, законопроект передбачає збільшення штрафів за порушення умов та правил діяльності у сфері користування РЧР у три рази (від 300 до 600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян), а також встановлює відповідальність фізосіб-підприємців за порушення відповідних норм.

Штрафи за використання не дозволених (заборонених) в Україні радіоелектронних засобів та користування РЧР без належного присвоєння радіочастоти, ліцензії або з порушенням правил – збільшуються в 25 разів (від 500 до 1250 неоподатковуваних мінімумів для громадян і від 1250 до 2500 неоподаткованих мінімумів, для посадових осіб та громадян-суб’єктів господарської діяльності).

Законопроект також передбачає введення поняття «ефективного використання радіочастотного ресурсу», тобто дотримання встановлених рівнів ефективності використання РЧР для відповідних радіотехнологій. За організацію проведення досліджень та вироблення рекомендацій щодо ефективного використання РЧР, а також за встановлення рівнів ефективності використання РЧР для відповідних радіотехнологій (за участю національного регулятора), на думку авторів законопроекту, повинна відповідати Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації.  Держспецзв’язку також призначається відповідальною за розробку Плану конверсії радіочастотного ресурсу України.

Законопроектом передбачено скорочення переліку документів до заяви про видачу ліцензії на користування РЧР, а також скорочення строків розгляду цих документів та виконання всіх необхідних дій до прийняття рішення про видачу ліцензії.

Автори законопроекту зазначають, що аналогічний документ подавався до розгляду Верховною Радою восьмого скликання, але так і не був прийнятий.

Як повідомляв УНІАН, у серпні найбільші в Україні оператори мобільного зв’язку «Київстар», «Vodafone Україна» і lifecell домовилися про перерозподіл радіочастотного ресурсу (РЧР) в діапазоні 900 МГц.

Інші матеріали розділу Зв'язок та IT

Рада скасувала ліцензування в сфері телекомунікаційних послуг

Верховна Рада України підтримала в другому читанні і в цілому законопроект, що передбачає скасування ліцензування в сфері телекомунікаційних послуг (для телеком-операторів). Про це повідомляє кореспондент #Букв, передає портал ПромПолітІнформ. У першому читанні документ було ухвалено 10… Продовження…


Мережа 5G в Україні: віце-прем’єр повідомив про перспективи запуску

Влада ставить собі за мету в найближчі три роки зробити доступ усіх населених пунктів України до широкосмугового інтернету. Про це 14 вересня під час форуму «Ялтинська європейська стратегія» (YES), який транслювали українські ЗМІ, заявив віце-прем’єр — міністр цифрової трансформації… Продовження…


НАБУ обшукало IT-компанію SAP Ukraine

Вчора, 3 вересня, Національне антикорупційне бюро (НАБУ) здійснювало обшуки в SAP Ukraine. Про це, передає кореспондент Mind, повідомив директор компанії Максим Матяш під час зустрічи з представниками IT-індустрії, інформує портал ПромПолітІнформ. «Вчора в нашому офісі пройшов обшук… Продовження…


Vodafone у 2 кварталі 2019 року виручив 3,8 млрд грн, отримавши чистий прибуток 511 млн грн

Мобільний оператор Vodafone Україна оголосив результати діяльності за другий квартал 2019 року. Виручка компанії в квітні-червні поточного року збільшилася в порівнянні з аналогічним періодом 2018 року на 20,7% і склала 3,8 млрд грн. Такі дані… Продовження…


Заарештовано 93% акцій «Укртелекому» Ахметова за борги перед Ощадбанком

Виконавча служба наклала арешт на майже 93% акцій «Укртелекому» за борги ТОВ “ЕСУ” (власник пакета акцій «Укртелекому») перед Ощадбанком. Про це повідомила прес-служба Ощадбанку, передає портал ПромПолітІнформ. «У встановлені проспектом емісії строки ТОВ «ЕСУ» не здійснило… Продовження…


НКРЗІ збирається запропонувати новому парламенту механізми боротьби з контрабандою телефонів

Нацкомісія, що здійснює держрегулювання в сфері зв’язку та інформатизації, розіслала операторам зв’язку і постачальникам побутової техніки запрошення взяти участь в роботі комісії по боротьбі з нелегальною продукцією. Про це НВ Бізнес розповів директор компанії Vodafone… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© ПромПолітІнформ, 2015-2019
Використання будь-яких матеріалів сайту дозволяється за умови посилання на prompolit.info

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: