У Києві USD 0.38 EUR 24.40
UA | RU
Промполітінформ

Депутати пропонують дозволити мобільним операторам спільне користування радіочастотним ресурсом

Зв'язок та IT 03.09.2019
1567164964-4434

Відсутність коду IMEI у базі IMEI згідно з даним законопроектом визнається істотним недоліком термінального обладнання. Група народних депутатів України пропонує Верховній Раді ввести принцип технологічної нейтральності для роботи в радіочастотному спектрі і дозволити мобільним операторам спільне користування радіочастотним ресурсом (РЧР).

Про це повідомляє УНІАН, інформує портал ПромПолітІнформ.

Згідно з текстом законопроекту №1086 від 29 серпня 2019 року, оприлюдненого на сайті парламенту, передбачається запровадження принципу технологічної нейтральності, згідно з яким оператори зв’язку можуть користуватися смугами радіочастот, зазначеними в ліцензії, без обмеження щодо астосування конкретних радіотехнологій, визначених для цих смуг радіочастот, за умови забезпечення електромагнітної сумісності.

Редакція законопроекту про радіочастотний ресурс також дозволяє операторам спільно використовувати РЧР з метою прискорення розгортання мереж, збільшення їх території покриття і підвищення якості послуг.

Вельми істотною зміною є встановлення на законодавчому рівні вимоги ліцензування смуг радіочастот для впровадження мобільного зв’язку на умовах аукціону з попередньою кваліфікацією учасників, крім ліцензування за результатами проведення перерозподілу радіочастот.

Крім цього, законопроект встановлює норму щодо обов’язкової присутності міжнародного ідентифікатора (IMEI код) продаваного термінального обладнання в Реєстрі IMEI-кодів, як дозволеного або тимчасово дозволеного до обслуговування (крім випадків, коли його відсутність ініційована користувачем через крадіжки або втрати).

Відсутність коду IMEI у базі IMEI згідно з даним законопроектом визнається істотним недоліком термінального обладнання, а споживач протягом 60 днів з моменту придбання такого товару має право за своїм вибором вимагати від продавця або повернення сплачених за нього коштів або заміни товару на такий же або аналогічний, з числа наявних у продавця. Крім того, законопроект передбачає збільшення штрафів за порушення умов та правил діяльності у сфері користування РЧР у три рази (від 300 до 600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян), а також встановлює відповідальність фізосіб-підприємців за порушення відповідних норм.

Штрафи за використання не дозволених (заборонених) в Україні радіоелектронних засобів та користування РЧР без належного присвоєння радіочастоти, ліцензії або з порушенням правил – збільшуються в 25 разів (від 500 до 1250 неоподатковуваних мінімумів для громадян і від 1250 до 2500 неоподаткованих мінімумів, для посадових осіб та громадян-суб’єктів господарської діяльності).

Законопроект також передбачає введення поняття «ефективного використання радіочастотного ресурсу», тобто дотримання встановлених рівнів ефективності використання РЧР для відповідних радіотехнологій. За організацію проведення досліджень та вироблення рекомендацій щодо ефективного використання РЧР, а також за встановлення рівнів ефективності використання РЧР для відповідних радіотехнологій (за участю національного регулятора), на думку авторів законопроекту, повинна відповідати Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації.  Держспецзв’язку також призначається відповідальною за розробку Плану конверсії радіочастотного ресурсу України.

Законопроектом передбачено скорочення переліку документів до заяви про видачу ліцензії на користування РЧР, а також скорочення строків розгляду цих документів та виконання всіх необхідних дій до прийняття рішення про видачу ліцензії.

Автори законопроекту зазначають, що аналогічний документ подавався до розгляду Верховною Радою восьмого скликання, але так і не був прийнятий.

Як повідомляв УНІАН, у серпні найбільші в Україні оператори мобільного зв’язку «Київстар», «Vodafone Україна» і lifecell домовилися про перерозподіл радіочастотного ресурсу (РЧР) в діапазоні 900 МГц.

Інші матеріали розділу Зв'язок та IT

Коли та на яких станціях підключать 4G в київському метро

Старт роботи 4G в київському метро намічений на перший квартал 2020 року. Про це в Facebook написав радник мера Києва Максим Бахматов, повідомляє портал ПромПолітІнформ. Першими зв’язок четвертого покоління отримають такі станції: Академмістечко, Житомирська, Святошин,… Продовження…


Facebook анонсувала власну систему електронних платежів

Одна із найбільших соціальних мереж світу Facebook анонсувала власну систему електронних платежів Facebook Pay. Про це повідомили на сайті компанії, інформує портал ПромПолітІнформ. Як зазначається, така функція допоможе зробити торгівлю у соціальних мережах більш зручною,… Продовження…


Верховну Раду просять заборонити приватизувати Український державний центр радіочастот

Під час засідання парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки було розглянуто звернення народних депутатів щодо включення Державного підприємства «Український державний центр радіочастот» до переліку об’єктів, що не підлягають приватизації. Про це повідомляє… Продовження…


НКРЗІ дозволила провести тестування 5G в шести містах України

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації дозволила провести тестування технології звʼязку пʼятого покоління (5G). Про це повідомляє прес-служба Нацкомісії, інформує портал ПромПолітІнформ. Тестування 5G в Україні проведуть «дочка» компанії Ericsson… Продовження…


«Укртелеком» відключить від дротового радіо чотири області: послуга застаріла

Компанія «Укртелеком» з 1 лютого 2020 року відключить від дротового радіо усіх абонентів Одеської, Миколаївської, Херсонської та Закарпатської областей. Про це повідомляє прес-служба компанії, інформує портал ПромПолітІнформ. Причиною є те, що мешканці регіонів відмовилися від… Продовження…


Українці залишаться без таксофонів

Компанія «Укртелеком» оголосила про припинення надання послуг через телефони загального користування. Демонтаж устаткування розпочнеться 1 лютого 2020 року. Про це повідомляє прес-центр компанії, інфорує портал ПромПолітІнформ. Відзначається, що з кожним роком попит на користування телефонами… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© ПромПолітІнформ, 2015-2019
Використання будь-яких матеріалів сайту дозволяється за умови посилання на prompolit.info

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: