У Києві USD 27.75 EUR 32.60
UA | RU
Prompolitinform

Депутати пропонують дозволити мобільним операторам спільне користування радіочастотним ресурсом

Зв'язок та IT 03.09.2019
1567164964-4434

Відсутність коду IMEI у базі IMEI згідно з даним законопроектом визнається істотним недоліком термінального обладнання. Група народних депутатів України пропонує Верховній Раді ввести принцип технологічної нейтральності для роботи в радіочастотному спектрі і дозволити мобільним операторам спільне користування радіочастотним ресурсом (РЧР).

Про це повідомляє УНІАН, інформує портал ПромПолітІнформ.

Згідно з текстом законопроекту №1086 від 29 серпня 2019 року, оприлюдненого на сайті парламенту, передбачається запровадження принципу технологічної нейтральності, згідно з яким оператори зв’язку можуть користуватися смугами радіочастот, зазначеними в ліцензії, без обмеження щодо астосування конкретних радіотехнологій, визначених для цих смуг радіочастот, за умови забезпечення електромагнітної сумісності.

Редакція законопроекту про радіочастотний ресурс також дозволяє операторам спільно використовувати РЧР з метою прискорення розгортання мереж, збільшення їх території покриття і підвищення якості послуг.

Вельми істотною зміною є встановлення на законодавчому рівні вимоги ліцензування смуг радіочастот для впровадження мобільного зв’язку на умовах аукціону з попередньою кваліфікацією учасників, крім ліцензування за результатами проведення перерозподілу радіочастот.

Крім цього, законопроект встановлює норму щодо обов’язкової присутності міжнародного ідентифікатора (IMEI код) продаваного термінального обладнання в Реєстрі IMEI-кодів, як дозволеного або тимчасово дозволеного до обслуговування (крім випадків, коли його відсутність ініційована користувачем через крадіжки або втрати).

Відсутність коду IMEI у базі IMEI згідно з даним законопроектом визнається істотним недоліком термінального обладнання, а споживач протягом 60 днів з моменту придбання такого товару має право за своїм вибором вимагати від продавця або повернення сплачених за нього коштів або заміни товару на такий же або аналогічний, з числа наявних у продавця. Крім того, законопроект передбачає збільшення штрафів за порушення умов та правил діяльності у сфері користування РЧР у три рази (від 300 до 600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян), а також встановлює відповідальність фізосіб-підприємців за порушення відповідних норм.

Штрафи за використання не дозволених (заборонених) в Україні радіоелектронних засобів та користування РЧР без належного присвоєння радіочастоти, ліцензії або з порушенням правил – збільшуються в 25 разів (від 500 до 1250 неоподатковуваних мінімумів для громадян і від 1250 до 2500 неоподаткованих мінімумів, для посадових осіб та громадян-суб’єктів господарської діяльності).

Законопроект також передбачає введення поняття «ефективного використання радіочастотного ресурсу», тобто дотримання встановлених рівнів ефективності використання РЧР для відповідних радіотехнологій. За організацію проведення досліджень та вироблення рекомендацій щодо ефективного використання РЧР, а також за встановлення рівнів ефективності використання РЧР для відповідних радіотехнологій (за участю національного регулятора), на думку авторів законопроекту, повинна відповідати Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації.  Держспецзв’язку також призначається відповідальною за розробку Плану конверсії радіочастотного ресурсу України.

Законопроектом передбачено скорочення переліку документів до заяви про видачу ліцензії на користування РЧР, а також скорочення строків розгляду цих документів та виконання всіх необхідних дій до прийняття рішення про видачу ліцензії.

Автори законопроекту зазначають, що аналогічний документ подавався до розгляду Верховною Радою восьмого скликання, але так і не був прийнятий.

Як повідомляв УНІАН, у серпні найбільші в Україні оператори мобільного зв’язку «Київстар», «Vodafone Україна» і lifecell домовилися про перерозподіл радіочастотного ресурсу (РЧР) в діапазоні 900 МГц.

Інші матеріали розділу Зв'язок та IT

Податкова та митна служби інтегрують свої інформаційні системи

Державна податкова служба України та Державна митна служба України інтегрують свої інформаційно-телекомунікаційні системи та інші інформаційні ресурси. Про це повідомили у ДПС, інформує портал PromPolitInform. Повідомляється, що для спрощення ведення Митницею реєстру осіб, які здійснюють операції… Продовження…


Понад 6,5 тисяч українських ресурсів опинилися під загрозою атак

Спеціалісти Національного координаційного центру кібербезпеки (НКЦК) при Раді національної безпеки й оборони України виявили в DarkNet опублікований перелік із майже 3 млн сайтів, які використовують сервіс Cloudflare для захисту від DDoS і низки інших кібератак…. Продовження…


Рахункова палата за підсумками аудиту має претензії до НКРЗІ

Рахункова палата виявила ряд ризиків і недоліків в роботі Нацкомісії, що здійснює держрегулювання в сфері зв’язку та інформатизації (НКРЗІ). Як передає портал PromPolitInform, про це редакції 368.media стало відомо зі звіту Рахункової палати. За результатами аудиту… Продовження…


В Україні почав функціонувати новий Реєстр будівельної діяльності

Почалася реєстрація нових будівельних об’єктів в новому реєстрі будівельної діяльності. Про це повідомляється на сайті Кабінету міністрів, інформує портал PromPolitInform. У повідомленні також йдеться про те, що запущений Публічний портал, який відкриває вільний доступ до даних… Продовження…


НКРЗІ повторно пропонує знизити ставку інтерконекту

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації (НКРЗІ) за підсумками сьогоднішнього засідання прийняла за основу проект рішення про зниження ставки інтерконекту (ціна, яку платить мобільний оператор іншому оператору, на мережу якого… Продовження…


Amazon оштрафували. За порушення санкцій, введених США через анексію Криму

Офіс контролю за іноземними активами (OFAC) Міністерства фінансів США оштрафував компанію Amazon більш ніж на 134 тисячі доларів. Причина – компанія порушила санкції, введені Штатами через анексію Криму. Як передає портал PromPolitInform, про це повідомляє Хвиля… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© Prompolitinform, 2015-2020
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на prompolit.info. Редакція порталу Prompolitinform може не поділяти позицію авторів

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: