Кабмін повернув Фонду держмайна частину коштів на проведення приватизації

Приватизація 06.08.2020 / автор:
Кабмін повернув Фонду держмайна частину коштів на проведення приватизації

Кабмін частково повернув Фонду держмайна фінансування заходів, пов’язаних з приватизацією — 48 млн грн з 243 млн грн. Відповідне рішення КМУ ухвалив 5 серпня. Про це пише НВ з посиланням на повідомлення голова ФДМУ Дмитра Сенниченка, передає портал PromPolitInform.

«Чотири місяці тому Фонд держмайна позбавили 243 млн грн, перенаправивши їх з бюджетної програми приватизації до фонду боротьби з COVID-19. Це фактично зупинило цілу низку довготривалих процесів, які мали принести державі мільярди гривень, особливо необхідних в умовах коронакризи. Ми били у набат кілька місяців, і ось вона, перемога: постановою Кабміну передбачено часткове відновлення приватизаційної бюджетної програми», — повідомив він.

Сенниченко уточнив, що поки що йдеться тільки про 48,4 млн грн.

За словами голови ФДМУ, 243 млн були розплановані на оплату роботи радників, забезпечення маркетингових заходів, численні аудити та інші обов’язкові складові приватизаційного процесу.

«Позбавлення Фонду фінансування добряче підважило підготовку об’єктів великої приватизації до продажу, і не тільки приватизації. Рахунки філій ФДМУ були заблоковані казначейством, тож фінансові зобов’язання Фонду залишалися критично незабезпеченими», — додав Сенниченко.

Він також закликав Верховну Раду відмінити правки до закону про приватизацію, які, фактично, блокують велику приватизацію: до завершення карантину заборонено проводити аукціони по об’єктах великої приватизації і, взагалі, будь-які дії з підготовки об’єктів до приватизації до завершення обмежувальних заходів.