Володимир Зеленський і Анджей Дуда зробили спільну заяву

Політика 12.10.2020 / автор:
Володимир Зеленський і Анджей Дуда зробили спільну заяву

Україна і Польща були і залишаються не просто сусідами, а стратегічними партнерами. Про це, повідомляє сайт Президента України, глави держав відзначили у спільній заяві, інформує портал PromPolitInform.

У документі йдеться, що і Польща, і Україна виступають за продовження санкцій проти Росії, допоки Україна не відновить свою територіальну цілісність і не отримає назад території, що нині всупереч міжнародному праву окуповані.

У рамках триденного робочого візиту до України Президента Польщі Анджея Дуди у Києві підписаний ряд угод, що поглибить співпрацю між Польщею та Україною. Про це заявив сьогодні Зеленський на спільному з Дудою брифінгу у Києві.

Так, за словами Зеленського, у Польщі буде відкрите ще одне українське консульство, а співпраця у політичній та економічній сфері між країнами буде значно поглиблена.

«Ми вдячні нашим польським друзям, які продовжують бути «локомотивом» наближення України до Європейського Союзу. Наша стратегічна мета – повноправне членство у Європейському Союзі. Сподіваюся, що головування Польщі у Раді ЄС у 2025 році максимально сприятиме досягненню цієї мети», – заявив Президент України Володимир Зеленський.

Своєю чергою Анджей Дуда запевнив, що Польща і надалі стоятиме на позиції непорушності українських кордонів та необхідності відновлення територіальної цілісності і суверенітету України. Дуда наголосив, що питання деокупації Росією Донбасу і Криму Польща підійматиме в ході переговорів на всіх міжнародних майданчиках.

«Польща стоїть пліч-о-пліч з Україною у питанні українських кордонів і того, що ці кордони повинні бути повернуті до міжнародно визнаних, а це означає повернення контролю України над частиною території Донецької та Луганської областей, а також повернення контролю України над Кримом. Хочу підкреслити – питання Криму також дуже важливе», – зазначив Анджей Дуда.