У Києві
UA | RU
Prompolitinform

«Велика сімка» представила дорожню карту судової та антикорупційної реформ в Україні

Законодавство 25.01.2021
1024701730

Посли країн «Великої сімки» (G7) представили дорожню карту судової та антикорупційної реформ в Україні. Запропоновані зміни й у роботі Конституційного суду. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на розміщену інформацію в Twitter-акаунті групі підтримки послів країн G7, передає портал PromPolitInform.

У повідомленні йдеться про те, що наприкінці минулого року Україна попросила поради послів щодо кроків для зміцнення антикорупційних інститутів і реформування судової влади. Українська сторона направила прохання у зв’язку з конституційною кризою.

«Ми з радістю надали ці поради українським партнерам, а зараз ділимося ними з широкою громадськістю. G7 давно підтримує реформи України в цих сферах практично, матеріально і політично і залишається відданою подальшій підтримці України в їх реалізації», – зазначили посли G7.

У цій дорожній карті Україні рекомендують тимчасово збільшити кворум для прийняття рішень КСУ, відкласти процедуру добору суддів Конституційного суду до введення нових правил, забезпечити суттєву роль міжнародних експертів при перевірці кандидатів, а також посилити етичні вимоги до суддів КСУ.

Що стосується стратегії судової реформи, то до лютого 2021 пропонується розробити та прийняти комплексний документ, який відповідає міжнародним і європейським стандартам

Також пропонується ліквідувати колізію з Верховним судом, об’єднавши його з минулою реформованою структурою. І переглянути його структуру для об’єднання чотирьох окремих касаційних судів і Палати в єдиний Верховний суд зі спеціалізованими палатами.

Крім того, G7 пропонує зміцнити підзвітність суддів шляхом посилення дисциплінарної відповідальності, прийняття чітких правил, стандартів та процедур розслідування і розгляду скарг на їх поведінку.

Щодо Національного антикорупційного бюро Україні рекомендують якомога швидше створити надійну правову основу для забезпечення інституційної незалежності та безперебійної роботи бюро.

Інші матеріали розділу Законодавство

Верховна Рада ухвалила закон про мобілізацію: коли почнуть діяти нові правила

Верховна Рада схвалила в другому читанні законопроект про мобілізацію №10449. За відповідне рішення проголосували 283 народних депутатів, інформує портал PromPolitInform. Основні положення з документа є такими: Замість строкової служби вводиться базова військова служба терміном 5… Продовження…


Мобілізація засуджених: Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт

Верховна Рада 10 квітня ухвалила в першому читанні законопроєкт № 11079-1 про мобілізацію засуджених. Як пише Бабель, про це повідомив нардеп від «Голосу» Ярослав Железняк, інформує портал PromPolitInform. Законопроєкт підтримав 281 нардеп. Документ пропонує, що під час… Продовження…


Президент України підписав законопроєкт про створення електронного кабінету військовозобов’язаного

Президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт №10062, який передбачає повноцінний запуск системи електронного військового обліку в Україні. Про це йдеться на сайті Верховної Ради України, інформує портал PromPolitInform. Документ, зокрема, узаконює створення електронного кабінету військовозобов’язаного, який дозволить… Продовження…


 В Україні знижено мобілізаційний вік до 25 – Зеленський підписав закон

Президент Володимир Зеленський підписав закон, який знижує вік призову з 27 до 25 років. На сайті Верховної Ради оновився статус закону №9281 — сьогодні документ повернуто з підписом від президента, інформує портал PromPolitInform. Парламент ухвалив закон ще 30 травня 2023… Продовження…


У Міноборони назвали зміни до законопроєкту про мобілізацію

У Міністерстві оборони України вчора, 27 березня, назвали шість головних нововведень, які передбачає запропонований проєкт закону про мобілізацію та військовий вишкіл. Про це розповіли у пресслужбі Міноборони, передає портал PromPolitInform. Так, законопроєкт №10449 про мобілізацію… Продовження…


З квітня в Україні виростуть штрафи для роботодавців: за що каратимуть суворіше

Вже з 1 квітня мінімальна заробітна плата в Україні зросте до 8000 грн. А оскільки саме до цього показника прив’язано розміри штрафних санкцій, зокрема й тих, що застосовують до роботодавців, важливо знати, про які суми йтиметься. Про них, інформує «Факти та коментарі», розповіли спеціалісти Східного… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© Prompolitinform, 2015-2024
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на prompolit.info. Редакція порталу Prompolitinform може не поділяти позицію авторів

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: