У минулому році, як свідчать статистичні дані, середня заробітна плата в Україні зросла в цілому по економіці на 10,4%, в промисловості – на 8,2%. Металургійні виробництва в цьому напрямку значно відстають.
Профспілка металургів і гірників України (ПМГУ) ініціює двосторонні консультації за участю представників підприємств щодо підвищення рівня заробітної плати працівників гірничо-металургійного комплексу (ГМК). Про це повідомляє Металлургпром, інформує портал PromPolitInform.
ПМГУ впевнений, що політика заробітної плати на підприємствах галузі вимагає істотного перегляду з метою її підвищення на базі справедливого обліку складності та важких умов праці працівників ГМК, а також високих вимог до рівня їх кваліфікації.
Відповідну позицію висловив Голова ПМГУ Олександр Рябко в листі на адресу голови Федерації металургів України Біленького С.Л. і керівництва ТОВ «Метінвест холдингу», ВАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», ТОВ «Інтерпайп Україна», ЗАТ «Полтавський ГЗК», ТОВ «ДІ СІ ЕЙЧ СТІЛ», групи «Приват».
Він нагадав, що галузевою угодою профспілок і ГМК України передбачено щорічне зростання середньої заробітної плати не менше ніж на 18 відсотків.