Оператор ГТС готує маршрут для імпорту газу з LNG-терміналу в Хорватії через Угорщину

Нафта та газ 07.03.2021 / автор:
Оператор ГТС готує маршрут для імпорту газу з LNG-терміналу в Хорватії через Угорщину

Україна веде переговори про створення гарантованих потужностей для транзиту газу з Угорщини в Україну, в тому числі для доступу українських трейдерів до потужностей LNG-терміналу в Хорватії. Про це, передає Цензор.Нет посилаючись на повідомлення Посольства України в Угорщині, заявив глава ТОВ «Оператор ГТС України» Сергій Макогон в інтерв’ю угорському виданню «Вілаггаздашаг», інформує портал PromPolitInform.

«Ми вже маємо позитивний досвід співпраці з партнерами з Угорщини. Зараз якраз ведемо переговори про створення гарантованих потужностей для транспортування природного газу з LNG-терміналу на острові Крк в Хорватії через Угорщину в Україну. Такий імпорт теж забезпечить диверсифікацію джерел поставок природного газу, що важливо в умовах домінування «Газпрому» на європейському ринку», – повідомив Макогон.

Він також наголосив на важливості збереження транзиту газу по українській ГТС, що забезпечить диверсифікацію маршрутів поставок природного газу і посилить енергетичну безпеку Угорщини, зокрема, забезпечивши доступ до українських сховищ газу.

Як повідомлялося, початок роботи плавучого LNG-терміналу на острові Крк з пропускною спроможністю в 2,6 млрд кубометрів на рік відбувся 1 січня 2021 року.

Згідно з даними на сайті терміналу, потужності об’єкта повністю заброньовані на найближчі кілька років. Так, на 2020/2021 газовий рік загальна заброньована потужність становить 1,878 млрд кубометрів, 2021/2022 – 2,541 млрд кубометрів, 2022/2023 – 2,540 млрд кубометрів, 2023/2024 – 2,003 млрд кубометрів, 2024/2025 – 2,001 млрд кубометрів, 2025- 2026 і 2026/2027 – по 2,157 млрд кубометрів, на 2027/2028, 2028/2029 та 2029/2030 – по 1,143 млрд кубометрів.