В Україні можуть заборонити використання азбесту, а також матеріалів і виробів, які його містять. Зокрема, під час будівництва вже не можна буде використовувати шифер. Відповідна норма міститься в проєкті Закону № 4142 «Про систему громадського здоров’я», який Верховна Рада прийняла в першому читанні, інформує портал PrоmPolitInform..
«У технологічних процесах та під час здійснення будівельно-монтажних робіт на будь-яких об’єктах забороняється виробництво і використання азбесту незалежно від виду, а також азбестовмісних виробів і матеріалів. Заходи безпеки і захисту від шкідливого впливу азбесту та матеріалів і виробів, що містять азбест, визначаються державними медико-санітарними правилами», – йдеться в тексті законопроєкту.
Відомо, що в Україні активно використовують шифер, деякі види труб та панелей, що містять азбест.
