Експерти повідомляють, що вже в перший місяць літа ціна на природний газ може зрости з 8-ми до 12-ти гривень за місячними тарифами. Щодо річного тарифу – зміни не очікуються. Про це інформує Перший діловий, повідомляє портал PrоmPolitInform..
Фахівці зазначають, що для більшості компаній базовим став річний пакет, водночас, є й компанії, котрі орієнтуються на місячний тариф.
Тарифи залежать від стратегій, та від того, де і як компанії купують «блакитне паливо». Через те, що постачальників на газовому ринку багато – тільки-но з’явиться можливість – будуть знижувати вартість. Зокрема, якщо впаде ціна на європейських ринках. Однак, поки таких підстав експерти не бачать. Водночас, зауважують, що ринок – не прогнозований.
З травня на газовому ринку діють нові правила. Газопостачальники автоматично переводять клієнтів на річний тариф. Останні, за бажанням, можуть перейти й на місячний.
Нагадаємо, експерти застерігають, що в разі підвищення восени тарифів на опалення – українцям буде складно розраховуватися за комуналку.
Також повідомлялося, що Україна поступово позбавляється від своєї залежності від російського газу. На поточний момент в НАК «Нафтогаз України» заговорили про те, що країна подолала рубіж в 2 тисячі днів без російського «блакитного палива».