«Газпром» припинив транспортування газу територією України в Угорщину

Нафта та газ 01.10.2021 / автор:
«Газпром» припинив транспортування газу територією України в Угорщину

Компанія «Газпром» припинила транзит природного газу до Угорщини через територію України. У п’ятницю, 1 жовтня, набув чинності новий котракт на транспортування газу. Про це повідомляє пресслужба Оператора ГТС, передає портал PrоmPolitInform.

«Угорщина протягом десятиліть отримувала газ через територію України, і українська сторона жодного разу не порушувала зобов’язань. Ба більше, український маршрут – найбільш економічно вигідний, тому що є найкоротшим шляхом поставки газу в Угорщину, про це свідчать обсяги торгівлі між компаніями двох країн протягом останніх років», – заявив гендиректор «ОГТСУ» Сергій Макогон.

Зазначається, що заявки на транзит газу не надходили. І це незважаючи на те, що потужності через Україну в Угорщину законтрактовані на весь поточний газовий рік.

Газовий контракт між РФ і Угорщиною розрахований до кінця 2036 року.

Угорщина отримуватиме 4,5 млрд куб. м газу на рік. До того ж із них 3,5 млрд поставлять через Сербію, 1 млрд – через Австрію.

Україна, за підрахунками експертів, втратить близько $150 млн за поточними транзитними ставками.