Газ в Україну постачатиме Угорщина. Підписано угоду

Нафта та газ 23.12.2021 / автор:
Газ в Україну постачатиме Угорщина. Підписано угоду

З 1 січня 2022 року Угорщина буде постачати газ в Україну. Згідно з домовленостями, щодоби Київ отримуватиме до 8 млн куб. м «‎блакитного»‎ палива. Про це, інформує Перший діловий, повідомив глава Оператора ГТС України Сергій Макогон, передає портал PrоmPolitInform.

«Оператор ГТС України та оператор ГТС Угорщини FGSZ уклали угоду про взаємодію щодо введення з 1 січня 2022 року гарантованих потужностей для транспортування природного газу в напрямку Угорщина-Україна», — йдеться в повідомленні.

Він зазначив, що найважливіше в цій угоді — це створення для вітчизняних трейдерів можливості доступу до газу з LNG-терміналу на острові Крк (Хорватія) та диверсифікація джерел постачання газу в Україну. Угодою передбачено транспортування газу в обсязі до 8 млн куб. м щодоби.

«Це, наприклад, як денний обсяг споживання газу Києвом, який є найбільшим споживачем газу. Разом з наявними добовими потужностями зі Словаччини (27 млн куб.м) загальний обсяг гарантованої потужності для імпорту газу в Україну збільшиться до 35 млн куб. м на добу», — зазначив Макогон.

При цьому він вказав, що угода спочатку буде укладена на три місяці, щоб узгодити та налаштувати технічні та операційні процеси.