Президент Київської школи економіки Тимофій Милованов розповів, що може чекати на економіку України після війни, а також розповів, як можна допомогти її якнайшвидшому відновленню. Про це пишуть Факти ICTV, повідомляє портал PrоmPolitInform.
Він уточнив, що переформатування економіки країни на військову зазвичай займає від чотирьох до восьми тижнів, однак, за його словами, в Україні вже помітна позитивна тенденція, хоча ситуація залишається складною.
«Щоби бізнес відновився, йому потрібно адаптуватися до воєнного часу. Тут багато що залежить від лідерства в компанії. Лідери та власники компаній по-різному реагують. Якщо ви не на фронті і не воюєте, то ваш обов’язок – платити податки, зарплати, створювати робочі місця та виробляти продукцію», – зазначив Милованов.
Він порівняв роботу в умовах воєнного часу з ноєвим ковчегом і уточнив, що в кожній галузі має залишитися до трьох компаній, які є досить сильними, у яких є люди та технології, які знають, як працює економіка у їхній конкретній галузі.
Щодо поствоєнного відновлення – Мілованов підкреслив, що Україні слід покладатися на досвід, який було отримано після 2014-2015 років на сході.
«Ми бачимо, що багато обіцянок, які давала нам міжнародна спільнота, що будуть великі фонди, які зайдуть і мільярди доларів витрачатимуть на те, щоб відновити Донецьку та Луганську область – цього не сталося. А тому ми повинні винести для себе з цього уроки і зараз готуватися до відновлення, яке буде ефективним», – сказав він.
Президент КШЕ додав, що потрібен конкретний фонд із грошима, які можна буде використати одразу після війни, а ще краще – прямо зараз.
« Наприклад, вже зараз на західній Україні можна будувати додаткові будинки, склади та логістику. А міжнародні організації кажуть: почекаємо, коли закінчиться війна. Але нам не слід чекати, коли закінчиться війна. Нам треба, щоб зараз будувалося. Чим краще буде економіка зараз, тим краще ситуація буде після війни», – наголосив Милованов.
Він закликав тиснути на західні організації та країни, щоб вони змінили свої процедури.
«Це мають бути політичні рішення, щоб гроші виділялися швидко. Найбільша проблема буде у швидкості виділення грошей», – пояснив він.
