У Києві
UA | RU
Prompolitinform

Банкам дозволено встановлювати вільний курс валюти. НБУ пояснив, навіщо це зробив

Фінанси 21.05.2022
55

Національний банк України дозволив банкам встановлювати вільний курс валюти для безготівкового обміну за картковими рахунками. На думку регулятора, це має вирівняти умови роботи фінустанов порівняно з обмінниками та сприятиме зменшенню коливань вартості валюти. Про це йдеться у повідомленні НБУ, повідомляє портал PrоmPolitInform.

У фінустанові зазначили, що офіційний курс гривні до долара США залишається фіксованим – на рівні 29,25 грн/дол. США.

Зараз на готівковому ринку в основному купують валюту для спекулятивного заробітку, фінансування «сірого» імпорту, що не відноситься до критичного, а також переведення заощаджень в іноземну валюту.

«Жодний із цих напрямків не є критичним пріоритетом для підтримки економіки під час війни. Тому Національний банк не витрачає дефіцитних міжнародних резервів для згладжування коливань у цьому сегменті ринку», – йдеться у повідомленні регулятора.

Тому з 21 травня 2022 року НБУ дозволив банкам не обмежувати свої курси із продажу готівкової валюти. Це вирівнює умови для банків у порівнянні з обмінниками, що сприяє підвищенню ефективності готівкового ринку та зменшенню коливань обмінного курсу на ньому.

Національний банк України також з 21 травня 2022 року зняв обмеження на встановлення курсу, за яким банки списують з рахунків клієнтів кошти у гривні, якщо клієнти розраховуються гривневими картками за кордоном або знімають з карток готівкову валюту.

Таким чином, НБУ створює можливості для зближення курсу конвертації валюти для тих, хто тимчасово перебуває за кордоном і курсу купівлі готівкової валюти для громадян, які залишаються в Україні.

Також, на думку регулятора, це мінімізує картковий туризм. За наявними даними, значна частина операцій із гривневими картками за кордоном – це зняття готівки з банкоматів. Помітна частина цієї готівки потім повертається в Україну та потрапляє на нелегальний готівковий ринок. Тобто де-факто дефіцитні валютні ресурси можуть витрачатися на непріоритетні для воєнного часу потреби, що зараз дуже важливо мінімізувати.

«Тому вирівнювання умов прямої (через готівкові операції) та непрямої (через карткові операції) купівлі валюти, в Україні та за кордоном, населенням є заходом, який дозволить запобігти непродуктивному виведенню капіталу та захистити міжнародні резерви України», – зазначили в НБУ.

Нагадаємо, Національний банк України (НБУ) скасував обмеження, за яким уповноважені установи могли продавати готівкову іноземну валюту клієнтам з відхиленням від офіційного курсу не більше ніж на 10%.

Інші матеріали розділу Фінанси

ЄС виділив Україні другий транш допомоги на €1,5 млрд із фонду Ukraine Facility

Євросоюз виділив Україні другий транш допомоги на €1,5 млрд із фонду Ukraine Facility. Про це 24 квітня повідомила пресслужба Єврокомісії, інформує портал PromPolitInform. У ЄК зазначили, що кошти виділили після позитивної оцінки Єврокомісії політичних умов, пов’язаних із реформами… Продовження…


Україна отримає можливість залучати до $2,1 млрд від Південної Кореї: підписано угоду

Україна отримає можливість залучати кредитні ресурси загальним обсягом до 2,1 млрд доларів від Південної Кореї – уряди країн підписали відповідну угоду. Про це повідомляє Міністерство фінансів України, інформує портал PromPolitInform. Міністр фінансів Сергій Марченко підписав… Продовження…


Україна витратила $4 млрд з бюджету на зброю через брак обіцяної допомоги від партнерів – Марченко

Через затримку партнерів з допомогою Україні довелось витратити 4 млрд доларів на закупівлю озброєння. Це має негативні наслідки для бюджету. Про це заявив міністр фінансів України Сергій Марченко, інформує портал PromPolitInform. За його словами, на початку 2024 року… Продовження…


АРМА отримало понад 112 мільйонів гривень доходу від військових облігацій

Національне агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) отримало 112 млн грн у вигляді доходу від військових облігацій. Про це повідомила голова установи Олена Дума в Telegram, передає портал PromPolitInform. «Маємо понад 112 млн грн… Продовження…


Власники українських єврооблігацій обрали радників з реструктуризації боргу

Група власників українських єврооблігацій обрала компанію PJT Partners Inc своїм фінансовим консультантом напередодні потенційної реструктуризації боргових зобовʼязань. Про це, пише delo.ua, повідомляє Bloomberg, передає портал PromPolitInform. Зазначається, що власники облігацій — велика група, до якої входять… Продовження…


ДТЕК інвестує у розподілену генерацію для збільшення стійкості енергосистеми, – Максим Тімченко

ДТЕК розвиває розподілену генерацію в Україні для збільшення стійкості енергетичної системи до обстрілів. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на інтерв’ю генерального директора ДТЕК Максима Тімченка, інформує портал PromPolitInform. «Ми зараз – найбільший інвестор у розподілену генерацію. Це… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© Prompolitinform, 2015-2024
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на prompolit.info. Редакція порталу Prompolitinform може не поділяти позицію авторів

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: