Володимир Зеленський назвав головні завдання на 2023 рік для українських дипломатів

Політика 23.12.2022 / автор:
Володимир Зеленський назвав головні завдання на 2023 рік для українських дипломатів

Президент України Володимир Зеленський у п’ятницю, 23 грудня, назвав головні завдання українських дипломатів на 2023 рік. Про це пише НВ, повідомляє портал PrоmPolitInform.

Виступаючи на конференції послів України, глава держави заявив, що «ми з вами маємо спати менше, ніж ворог, думати більше, ніж ворог, ризикувати ефективніше, ніж ворог, та спілкуватися зі світом якісніше, постійно, на іншому рівні, ніж узагалі будь-хто інший у цьому світі».

«У нас із вами немає права на вихідні, немає права на відпочинок, немає права на відпустку, немає права на восьмигодинний робочий день… Треба робити все можливе й неможливе, формально й неформально, особисто й спрямовуючи сили сформованих нами потужних, професійних команд для того, щоб зміцнити захист нашої держави, гарантувати безпеку нашим людям і прискорити перемогу України», – сказав Зеленський.

Серед завдань дипломатів наступного року президент назвав початок переговорів про вступ України в ЄС, підготовку до саміту НАТО і забезпечення його конкретних результатів для України, задоволення потреб української енергетики, допомогу у виконанні Fast Recovery Plan, а також нові санкційні пакети проти країни-агресора і роботу над дієвим компенсаційним механізмом.

«Кожному з вас будуть представлені наші оновлені оборонні й безпекові потреби для нашої армії. Ви маєте постійно працювати над тим, щоб їх задовольнити… Працюйте, щоб країни вашого перебування нас підтримували [у питанні створення трибуналу для російських воєнних злочинців]. Допомагайте знаходити й блокувати активи РФ, пов’язані не лише з державними представниками, а також і з бізнесом РФ, який підтримує війну», – додав президент.

Він також попросив дипломатів підтримувати українців «не просто настільки, наскільки можете, а набагато більше», сприяти їх поверненню в Україну і робити все, щоб у країнах, де вони перебувають, дотримувалися їхніх прав та інтересів.