У Конституційному суді заявили, що рішення КСУ у справі щодо назв релігійних організацій не впливає на застосування відповідного закону. Як саме його застосовувати — компетенція органів виконавчої влади України. Про це, повідомляє Радіо Свобода, під час брифінгу у середу, 28 грудня, сказали судді-доповідачі Сергій Головатий та Олексанлр Петришин, передає портал PrоmPolitInform.
За словами останнього, у межах своїх повноважень КСУ не вирішує жодних питань щодо заборони, блокування чогось, встановлення відповідальності. Головатий додав: ні в законі, щодо якого було подання в суд, ні в рішенні суду «немає жодної згадки ні про якусь церкву, ні про якусь організацію».
«Правозастосування [закону] — це не наше питання, для цього є відповідні органи у виконавчій владі. Це їхні питання, як закон застосовувати, це їхня відповідальність, це не наша відповідальність. А наявність подання не є блокуванням чинності закону. Він був і є чинним. Ми просто підтвердили його конституційність», — заявив Головатий.
Петришин розповів, що питанням про те, на кого поширюватиметься закон, який у вівторок, 27 грудня, визнали конституційним, має з’ясувати релігієзнавча експертиза, до складу якої входять відповідні фахівці, а також, за законом, мають долучитися організації, про які йдеться.
«Коли настає момент, коли є необхідна кількість голосів на текст, який подається…Настав час, коли з’явився текст, за який проголосували щонайменше десять суддів. Кожен суддя має свою позицію, тому ведеться тривала дискусія», — додав Головатий, пояснюючи тривалість розгляду справи специфікою діяльності КСУ.
Напередодні Конституційний суд України визнав правомірним перейменування Української православної церкви Московського патріархату. Наразі церкву планують перейменувати на Російську православну церкву в Україні.
Закон зобов’язав релігійні об’єднання відображати належність релігійної організації за межами України, до якої вона входить шляхом обов’язкового відтворення у своїй назві повної статутної назви такої релігійної організації.
Голова юридичного відділу УПЦ (МП) протоієрей Олександр Бахов заявив, що рішення Коституційного суду від 27 грудня не стосується церкви і вона не повинна змінювати назву.
Інші матеріали розділу Новини
Команда проєкту «Електронна черга перетину кордону» з метою удосконалення системи і більшої зручності для користувачів та підвищення захисту, з понеділка, 5 червня, застосовуватиме новий механізм реєстрації. Про це повідомляє Державна служба України з безпеки на… Продовження…
Президент України Володимир Зеленський 4 червня провів спеціальну нараду з ГУР, Службою зовнішньої розвідки, урядом та своїм Офісом. Тема: санкції проти тих, хто допомагає Росії обходити обмеження та закуповувати деталі для зброї. Про це голова… Продовження…
Уже понад рік Росія веде повномасштабну війну проти України, яку цинічно називає «спецоперацією». Однак на тлі провалів усіх задумів, зокрема і спроб захопити Київ за 3 дні, у Кремлі вирішили змінювати риторику. Рупор Кремля Дмітрій… Продовження…
Днями було презентовано експериментальний проєкт з розвитку морської аквакультури — марикультура. За словами Віталія Головні, заступника Міністра агрополітики, експеримент триватиме два роки. Про це пише Земляк, повідомляє портал PromPolitInform. Марикультура — промислове розведення та вирощування морських… Продовження…
Правоохоронці перевірили понад 4 тисячі 800 укриттів в Україні. 20 відсотків з них виявилися непридатними до використання. Про це повідомляє у Facebook пресслужба Міністерства внутрішніх справ, інформує портал PromPolitInform. Станом на ранок суботи, 3 червня,… Продовження…
Безпілотники намагалися атакувати об’єкти паливно-енергетичного комплексу. У ніч на п’ятницю, 2 червня, росіяни заявили про атаку ударних безпілотників по Бєлгородській, Брянській, Курській, Калузькій та Смоленській областях. Про це, пише lenta.ua, з посиланням на російські ЗМІ повідомляє tg-канал… Продовження…