Українські експортери брухту чорних металів у березні 2023 року, за попередніми даними, вивезли до країн Євросоюзу близько 16,4 тисячі тонн сировини, що на 8% більше порівняно з попереднім місяцем. Про це інформує UAprom.info, повідомляє портал PrоmPolitInform.
Таким чином, експортери вкотре оновили історичний максимум на цьому експортному напрямі, який був зафіксований у лютому поточного року, інформує один з учасників ринку.
Темпи експорту продовжують зростати
«У березні головним експортним напрямком українського металобрухту залишалася Польща, невеликі обсяги постачалися до Словаччини та Литви. При цьому зросло і середньодобове відвантаження до 0,53 тисячі тонн на день порівняно з 0,5 тисяч тонн у лютому. Тобто темпи зростання експорту не припиняються не зважаючи ні на що», – сказав один з учасників ринку.
За словами іншого джерела, знайомого з ситуацією, розпочате у березні розслідування ДБР щодо незаконних схем з видачі сертифіката походження EUR.1 на Волинській митниці лише незначно вплинуло на експорт металобрухту.
«Митники у Рівному та Львові продовжують «заплющувати очі» на надані експортерами фіктивні документи та видавати сертифікати, що дозволяють експортувати брухт з оплатою мита у розмірі 3 євро/тонну замість 180 євро. При цьому серед одержувачів українського металобрухту немає жодного меткомбінату, хоча з бюрократичного погляду EUR.1 має видаватися під постачання кінцевим споживачам», – зазначив він.
Нагадаємо, що у лютому 2023 року експорт брухту чорних металів з України до країн Євросоюзу досяг історичного максимуму, перевищивши показник 15 тисяч тонн сировини. Згідно з заявою ОП «Укрметалургпром», падіння заготівлі брухту спільно з його величезним експортом поставило металургійну галузь на межу катастрофи: дефіцит сировини за підсумками 1 кварталу становив 100 тисяч тонн. За прогнозом «Укрметалургпрому», у 2 кварталі цей показник збільшуватиметься.
Інші матеріали розділу Металургія
Металобрухт – стратегічна для металургії сировина, держава повинна вжити заходів для того, аби стимулювати його переробку всередині країни, і передусім забезпечити потреби власних підприємств. Експорт брухту можливий тільки у разі виникнення профіциту сировини. Про це… Продовження…
Президент України Володимир Зеленський у п’ятницю, 12 травня, підписав укази про запровадження санкцій щодо 41 особи, за допомогою яких Росія зберігала контроль над металургійним комбінатом «Запоріжсталь». Як передає портал PromPolitInform, про це глава держави повідомив… Продовження…
Китайська компанія Quzhou Nova закупила зливки мідних сплавів на заводі, що знаходиться на окупованій території України. Про це повідомляє «Економічні новини», інформує портал PrоmPolitInform. Китайська компанія Quzhou Nova закупила злитки мідних сплавів на заводі, що… Продовження…
Трубні компанії України за підсумками лютого 2023 року збільшили експорт продукції на 57,4% у порівнянні із січнем 2023-го – до 32,71 тис. т. Виручка від експорту труб за місяць зросла на 47,6% м./м. – до… Продовження…
Металургійний комбінат «Запоріжсталь» вводить в експлуатацію законсервовану з початку війни доменну піч №2 (ДП-2). Як передає портал PrоmPolitInform, про це йдеться в повідомленні підприємства. «Вперше за час повномасштабного вторгнення РФ на територію України комбінат «Запоріжсталь», спільне підприємство… Продовження…
Загальна мета колективу – зміцнення позицій на світовому ринку та посилення стійкості компанії Виробник безшовних нержавіючих труб, компанія «Сентравіс» (м. Нікополь), відкрила нове виробництво в місті Ужгород. «Сентравіс» спеціалізується на інструментальних трубах для провідних світових… Продовження…