За словами Дениса Шмигаля, на конференції отримали результати, що працюватимуть на відбудову держави. Серед них – зокрема, фінансова підтримка від партнерів і формування коаліції бізнесу для інвестицій в Україну.
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль за підсумками Конференції з відновлення України в Лондоні заявив, що партнери не сумніваються у майбутньому членстві держави в Євросоюз, а також виступають за використання заморожених активів РФ для відновлення України. Про це у четвер, 22 червня, він написав у Telegram, передає портал PromPolitInform.
«Партнери підтримали ідею використання заморожених російських активів для відбудови України та не сумніваються в нашому членстві в Євросоюзі», – зазначив прем’єр.
За його словами, на конференції виробили конкретні практичні результати, що працюватимуть на відбудову України.
Серед них – анонсована партнерами фінансова підтримка, зокрема 50 мільярдів євро від ЄС, трирічна програма підтримки на три мільярди фунтів стерлінгів (3,8 мільярда доларів) від Великобританії, 1,76 мільярда доларів за угодою зі Світовим банком, 600 мільйонів євро енергокомпаніям «Укргідроенерго», «Укренерго», «Нафтогаз» від Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР). А також – новий портфель проєктів для відбудови на 840 мільйонів євро від Європейського інвестиційного банку, 1,3 мільярда доларів анонсованої допомоги від США та 381 мільйон євро допомоги від Німеччини.
До коаліції бізнесу для інвестицій приєдналися вже 400 компаній
Крім того, за словами Шмигаля, учасники конференції започаткували коаліцію бізнесу для інвестицій в Україну – Ukraine Business Compact, до якої вже долучилися 400 міжнародних компаній. Окрім того, Україна, ЄС, Норвегія, Швейцарія та ЄБРР підписали угоду про спільну роботу щодо страхування воєнних ризиків.
«Вдячні Великобританії за організацію конференції. Дякую партнерам і союзникам, які стоять пліч-о-пліч з Україною. Наша стійкість – це сила українського народу, помножена на вашу підтримку», – написав Шмигаль.
Цьогорічна конференція з відновлення України в Лондоні, яка відбулася 21-22 червня, була спрямована на заохочення приватних компаній інвестувати у державу, що постраждала від війни РФ.
Інші матеріали розділу Інфраструктура
Україна й Молдова вже з 26 вересня 2023 року отримають доступ до фінансування інфраструктурних проєктів в рамках так званого Фонду поєднання Європи та зможуть надавати свої пропозиції щодо отримання такого фінансування самостійно, без консультацій з… Продовження…
Президент України Володимир Зеленський 14 вересня провів зустріч із міністром земель, інфраструктури та транспорту Республіки Корея Вон Хі Рьоном, який перебуває в Україні з візитом на чолі делегації корейського уряду та бізнесу. Про це інформує… Продовження…
За останній місяць Укрзалізниця заблокувала понад 600 акаунтів, які використовували для масового викупу квитків на польський напрямок. Про це повідомила пресслужба компанії, інформує портал PromPolitInform Також за два тижні ретельного контролю на посадку не допустили близько 20 пасажирів з… Продовження…
Адміністрація морських портів України повідомила, що порти Південної Луїзіани і Нового Орлеану допоможуть у відновленні морської інфраструктури України. Про це пише ЦТС, повідомляє портал PromPolitInform. Цього тижня було підписано меморандум про взаєморозуміння між ДП «АМПУ» та… Продовження…
Російсько-окупаційні війська двічі за ніч атакували Одеську область ударними безпілотниками. Внаслідок обстрілів постраждали складські приміщення та зерносховища в одному з портів Дунаю. Про це повідомляє Матриця Свободи, інформує портал PromPolitInform. Пожежі, що виникли, оперативно ліквідовані… Продовження…
Оголошені нові тимчасові маршрути для торговельних суден, що йдуть до/з чорноморських морських портів України, але протягом всіх маршрутів зберігається військова загроза та мінна небезпека з боку Російської Федерації. Як передає портал PromPolitInform, про це у… Продовження…