Згідно з прес-релізом гірничо-металургійної групи «Метінвест», використання сталі у будівництві житла стане основою майбутнього відновлення країни після війни. Про це повідомляє портал PromPolitInform.
При цьому наголошується з посиланням на дані уряду, що Росія пошкодила чи знищила щонайменше 163 тисячі житлових будинків. Повномасштабна війна завдала значних руйнувань соціальної та промислової інфраструктури.
У свою чергу влада, суспільство та бізнес розпочали дискусії, мета яких – визначити бачення та стратегію майбутнього відновлення країни. У процесі відновлення ключова роль випадає великому бізнесу. Досвід підприємців, їхня експертиза та доступ до ресурсів дозволять прискорити процеси, зробити їх більш простими та ефективними.
Однією з технологій, яка може прискорити відновлення та широко використовується у всьому світі, на думку експертів, є будівництво будівель з металевого каркасу.
Але в Україні сталь використовують переважно у будівництві нежитлових будівель. Як повідомили у прес-службі «Метінвесту», найбільшим покупцем готових виробів у 2021 році стала сфера промисловості.
«40% виробленої сталевої продукції використовувала промисловість для зведення заводів та фабрик, 34% – комерційна та громадська сфери (торгові центри, магазини). Ще 17% припадало на інженерні споруди (ЛЕП, ТЕЦ, автомагістралі), 5% – на логістичні (склади та сховища)», – констатують у групі.
Першопрохідником у використанні металоконструкцій для будівництва житла став Маріуполь, де працював над проектами один із найбільших постачальників роздрібної металопродукції на ринок України – компанія «Метінвест СМЦ». У 2020 році стартував її спільний проект із державою та місцевою владою з будівництва будинку на 120 квартир за сталево-каркасною технологією. Загальна вартість будівництва становила близько 120 млн грн. Каркас 8-поверхового будинку заповнювався залізобетонними стінами та цеглою. Проектний термін експлуатації будови перевищує 100 років.
«Індустріальність виготовлених елементів сталевого каркасу скорочує терміни будівництва, що дозволяє швидше розпочати роботу. Крім того, за такого методу суттєво знижуються витрати на організацію будівництва будівлі», – зазначають в Асоціації «Український центр сталевого будівництва».
В Асоціації додають, що при використанні сталевого каркасу знижуються сезонні ризики будівництва в зимовий період, оскільки немає потреби у додаткових витратах на проведення робіт за мінусових температур.
Застосування металоконструкцій дозволяє загалом знизити вагу несучих конструкцій порівняно із залізобетонним каркасом. Сталева конструкція приблизно на 30-60% легша за таку ж бетонну споруду.
«Метінвест» направив зусилля на створення концепції відновлення країни «Сталева мрія», він включає набір готових рішень для будівництва житла та соціальної інфраструктури, які можна адаптувати до потреб окремих громад.
Фахівці «Метінвест-СМЦ» розробили проєкти 13 типів будівель зі сталі, кожен з яких виконаний у кількох варіантах – з урахуванням різних умов та обставин. Загалом концепція передбачає понад 200 готових проєктів будівель на основі трьох попередньо виготовлених сталевих елементів: каркасу, модуля та платформи. При такому методі одноповерховий будинок можна звести за два місяці, восьмиповерховий – за дев’ять місяців, дитсадок – удвічі швидше за звичайний.
Очікується, що найближчими місяцями споживання сталі на внутрішньому будівельному ринку зросте. Насамперед йдеться про сфери відновлення інфраструктури та житлового сегменту.
Інші матеріали розділу Релізи компаній
ПрАТ «Сентравіс Продакшн Юкрейн» (Centravis Production Ukraine), що входить до холдингу Centravis Ltd., взяло участь у будівництві міжнародного експериментального термоядерного реактора (ITER), відвантаживши 1300 м безшовної неіржавкої труби для ретрорефлекторів реактора. Про це повідомила пресслужба… Продовження…
Фонд гарантування вкладів фізичних осіб на поточному тижні виставляє на продаж активи 9 банків на 2,9 млрд грн. Як передає портал PromPolitInform, про це повідомляється в пресрелізі Фонда гарантирования. «Протягом поточного тижня (07 – 11… Продовження…
Запорізький металургійний комбінат «Запоріжсталь» у січні-червні поточного року збільшив відвантаження прокату на 1,8% порівняно з аналогічним періодом минулого року – до 844,2 тис. тонн. Про це повідомляє Мінпром, інформує портал PromPolitInform. Згідно з інформацією підприємства,… Продовження…
Північний гірничо-збагачувальний комбінат (ПівнГЗК) збільшив кількість працюючих секцій на рудозбагачувальній фабриці (РЗФ) №1. Як передає портал PrоmPolitInform, про це йдеться в пресрелізі «Метінвест Кривий Ріг» на сторінці в Facebook. «На ПівнГЗК продовжують виконувати виробничі плани…. Продовження…
Металургійний комбінат «Каметсталь» у березні 2023 року відновив відвантаження доменного гранульованого шлаку вітчизняним та європейським споживачам. Як передає портал PrоmPolitInform, про це йдеться в пресрелізі на сторінці підприємства у Facebook. «Вторинний продукт металургійного виробництва – додатковий… Продовження…
Кошти були виділені на підтримку сил оборони Кривого Рогу та гуманітарну допомогу Корпорація ArcelorMittal та «АрселорМіттал Кривий Ріг» від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого 2022 року спрямували понад 380 млн грн на… Продовження…