Через постійні обстріли та теракти російських загарбників тисячі українців залишилися без електропостачання. Окрім того, у частині областей сталися відключення через негоду.
Графіки відключень наразі не застосовують. Втім, внаслідок обстрілів, аварій і негоди багато населених пунктів залишилися без світла. Про це пише 24 канал, повідомляє портал PromPolitInform.
На Одещині без світла понад 150 тисяч споживачів
У Міненерго зазначили, що вчора, 6 серпня, двічі вимикався автотрансформатор на одній із підстанцій Укренерго в Одеській області. Через це знеструмлювалися 156 тисяч споживачів.
Окрім того, короткотерміново вимикалися дві лінії електропередачі у Дніпропетровській та Полтавській областях. Тим часом на Київщині зафіксовано відключення лінії, яка частково проходить через територію Білорусі. Місце пошкодження – ділянка на території Білорусі.
Через негоду знеструмлені 306 населених пунктів
Внаслідок грозового шторму, що пройшов Україною, знеструмлені 306 населених пунктів у Волинській, Житомирській, Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській, Львівській, Рівненській, Тернопільській, Хмельницькій, Чернівецькій, Чернігівській областях.
«Загалом залишається без світла 81 тисяча споживачів. Більшість із них – на Тернопільщині та Волині», – зазначили у міністерстві.
У ДТЕК «Київські регіональні електромережі» повідомили, що на ранок 7 серпня повернули світло понад 29,6 тисячі родин у 123 населених пунктах, що знеструмлювались повністю чи частково. Окрім того, відновили роботу 58 ліній електропередачі та 1158 трансформаторних підстанцій.
«Найбільше постраждали від негоди Бучанський, Фастівський, Обухівський райони. Сильний поривчастий вітер призвів до масових падінь дерев, які спричинили руйнування опор та розриви проводів ліній електропередачі. Повністю чи частково знеструмлені ще 34 населених пунктів. Без світла залишаються 6 278 клієнтів», – зазначили у ДТЕК.
До речі, у межах підготовки до нового опалювального сезону триває масштабна ремонтна кампанія на об’єктах генерації – теплової, гідро- та атомної.
Де є знеструмлення через російські обстріли
Триває ворожий терор прифронтових та прикордонних з Росією областей.
Через обстріли на Херсонщині знеструмлено 26 населених пунктів, на Сумщині – 7, на Чернігівщині – 6. Також без світла залишається частина споживачів у Дніпропетровській, Донецькій, Харківській, Запорізькій областях,
– розповіли у Міненерго.
Додали, що ремонтні бригади працюють там, де це дозволяє безпекова ситуація. Загалом за добу енергетики заживили майже 10 тисяч споживачів. Більшість із них – абоненти у Запорізькій та Харківській областях.
Наслідки підриву дамби Каховської ГЕС
У Херсоні через підтоплення досі залишаються без світла 11,4 тисячі споживачів. Енергетики працюють над відновленням електропостачання. Однак, роботи сповільнені, зокрема, через постійні ворожі обстріли.
«Фіксується незначне зниження рівня води у ставку-охолоджувачі. Наразі він становить 16,23 метра. Цього достатньо для забезпечення потреб станції», – наголосили у Міністерстві енергетики.
Порушення на Запоріжжі та Дніпропетровщині, нещасний випадок на Буковині
Внаслідок технологічних порушень за минулу добу без світла залишалася частина споживачів на Запоріжжі та Дніпропетровщині.
У Чернівецькій області стався нещасний випадок. Через ураження струмом загинули батько та син, які під час риболовлі наблизилися до струмовідних частин лінії електропередачі.
Що таке стабілізаційні та аварійні відключення світла
Усі відключення населення розділені на 2 типи – аварійні й стабілізаційні:
Аварійні відключення можуть бути: екстреними – пов’язаними з військовими діями, можуть статися, якщо через обстріл пошкоджено або зруйновано енергооб’єкти; локальними – коли мережі на конкретній обмеженій території виходять з ладу.
Стабілізаційні відключення відбуваються для балансування роботи мережі за графіками. Такі відключення ініціює Укренерго. Це відбувається, коли обсяг генерації стає меншим за обсяг споживання. Або інфраструктура настільки пошкоджена, що не може передавати споживачам потрібну потужність. Тому, поки йде ремонт, постачання світла необхідно тимчасово обмежувати.
При стабілізаційних відключеннях ситуація прогнозованіша, тому є можливість скласти орієнтовний погодинний графік відключень. Коли використовується такий тип знеструмлення, графіки розміщені на сайті оператора системи розподілу.
Важливо! Аварійні відключення неможливо передбачити, вони відбуваються поза графіком.
Як знайти графік відключення електроенергії
Ось список найбільших українських міст та компаній, які їх обслуговують:
Графік відключень електроенергії у Вінниці: АТ “ВІННИЦЯОБЛЕНЕРГО”
Графік відключень електроенергії в Луцьку: ПРАТ “ВОЛИНЬОБЛЕНЕРГО”
Графік відключень електроенергії в Донецькій області: АТ “ДТЕК ДОНЕЦЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ”
Графік відключень електроенергії в Житомирі: АТ “ЖИТОМИРОБЛЕНЕРГО”
Графік відключень електроенергії на Закарпатті: ПРАТ “ЗАКАРПАТТЯОБЛЕНЕРГО”
Графік відключень електроенергії в Запоріжжі: ПАТ “ЗАПОРІЖЖЯОБЛЕНЕРГО”
Графік відключень електроенергії в Кропивницькому: ПРАТ “КІРОВОГРАДОБЛЕНЕРГО”
Графік відключень електроенергії у Львові: ПРАТ “ЛЬВІВОБЛЕНЕРГО”
Графік відключень електроенергії в Миколаєві: АТ “МИКОЛАЇВОБЛЕНЕРГО”
Графік відключень електроенергії в Одесі: АТ “ДТЕК ОДЕСЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ”
Графік відключень електроенергії в Полтаві: АТ “ПОЛТАВАОБЛЕНЕРГО”
Графік відключень електроенергії в Івано-Франківську: АТ “ПРИКАРПАТТЯОБЛЕНЕРГО”
Графік відключень електроенергії в Рівному: ПРАТ “РІВНЕОБЛЕНЕРГО”
Графік відключень електроенергії в Сумах: ПАТ “СУМИОБЛЕНЕРГО”
Графік відключень електроенергії в Тернополі: ВАТ “ТЕРНОПІЛЬОБЛЕНЕРГО”
Графік відключень електроенергії в Харкові: АТ “ХАРКІВОБЛЕНЕРГО”
Графік відключень електроенергії в Херсоні: АТ “ХЕРСОНОБЛЕНЕРГО”
Графік відключень електроенергії в Хмельницькому: АТ “ХМЕЛЬНИЦЬКОБЛЕНЕРГО”
Графік відключень електроенергії в Черкасах: ПАТ “ЧЕРКАСИОБЛЕНЕРГО”
Графік відключень електроенергії в Чернівцях: АТ “ЧЕРНІВЦІОБЛЕНЕРГО”
Графік відключень електроенергії в Чернігові: АТ “ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО”
Як діяти, коли нема електрики
У Мінреінтеграції оприлюднили низку порад, як діяти при відключеннях електроенергії:
насамперед слід відключити електропобутові прилади;
потрібно бути обережними при використанні свічок та сухого спирту;
якщо ви перебуваєте на вулиці, не варто наближатися ближче 5 – 8 метрів до обірваних або провислих дротів.
Крім того, українців просять зменшити споживання електроенергії під час вечірнього періоду з 17 до 23 години. Слід обмежити використання потужних електроприладів: пральних машин, бойлерів, прасок, електроплит, обігрівачів тощо. Також не варто вмикати одночасно кілька потужних електроприладів.
Інші матеріали розділу Енергетика
Швеція перерахувала 25,2 мільйона євро до Фонду енергетичної підтримки України, а також надала понад тисячу тонн обладнання для відновлення енергосистеми. Про це повідомило Міністерство енергетики 28 вересня, інформує портал PromPolitInform. Повідомляється, що серед енергетичного обладнання… Продовження…
Генеральна конференція МАГАТЕ схвалила резолюцію щодо негайного повернення Запорізької атомної станції під повний контроль України. Про це повідомляє Міненерго, інформує портал PromPolitInform. У МАГАТЕ схвалили резолюцію щодо повернення ЗАЕС під контроль України Під час 67-ї сесії Генеральної конференції… Продовження…
Системний оператор «Укренерго» звернувся до органів виконавчої влади з пропозиціями щодо погашення заборгованості на ринку електроенергії, в тому числі на балансуючому ринку. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на відповідь «Укренерго» на запит народного депутата Олексія Гончаренка, передає… Продовження…
25 вересня ДП «НАЕК «Енергоатом» вивів на максимальну потужність усі сім працюючих атомних енергоблоків. Раніше потужність була обмежена через умови роботи ринку, але у зв’язку з цим рішенням вона збільшилася на 300 мегаватів. Про це… Продовження…
США та Україна підписали спільний Меморандум щодо співпраці для забезпечення її стійкості. Угода передбачає виділення 522 млн дол. на зміцнення енергосистеми, з яких 100 млн дол. надійдуть за виконання певних умов. Про це, пише Ракурс, оголосило посольство США в Україні, передає… Продовження…
Україна вперше пройде майбутній опалювальний сезон лише за рахунок газу власного видобутку. Про це повідомила НАК “Нафтогаз України”, інформує портал PromPolitInform. “Хочу нагадати, що ми збільшуємо обсяги газу власного видобутку, ці показники зростають. У 2023 році “Нафтогаз”… Продовження…