У Києві
UA | RU
Prompolitinform

Україна вперше отримала касетні ракети для MLRS. Чому ця зброя є ключовою для ЗСУ

Новини 27.10.2023
касетні ракети

Ці боєприпаси нададуть серйозну перевагу Збройним силам.

Німецький уряд в п’ятницю, 27 жовтня, оголосив про новий пакет безпекової допомоги для України. В його рамках Німеччина першою з країн-союзників офіційно передала Україні касетні ракети малої дальності для РСЗВ HIMARS та М270. Про це інформує ZN.UA, повідомляє портал PromPolitInform.

Раніше Україні надсилалися тільки касетні 155-мм снаряди для артилерії та балістичні ракети великої дальності ATACMS (також касетні, але іншого принципу дії).

Тепер же йдеться про ракети М26 DPICM, які мають дальність до 35 кілометрів та містять більше 400 елементів, які можуть уражати цілі на великих площах. Саме про ці ракети радник Валерія Залужного Ден Райс сказав: «якщо Україна отримає дві тисячі таких касетних ракет, я думаю, що війна закінчиться. Все дуже просто».

Ці ракети є дуже смертоносними, тому що створені безпосередньо для знищення піхоти у дуже великих кількостях. Скупчення солдатів на відкритій місцевості, подавлення штурмових підрозділів, ураження бліндажів з живою силою та знищення легкої техніки – це все функції ракет М26 DPICM.

Технічні особливості ракет М26

Кожна боєголовка складається з кількох частин:

детонатор;

головна частина в зборі;

кумулятивно-осколкові бойові елементи М77;

циліндричний поліуретановий блок;

запал;

сопло;

лопать блоку стабілізатора;

ракетний двигун;

надкаліберні насадки.

Застосування та ефективність

М26 є першим основним некерованим реактивним снарядом у складі систем MLRS. Він складається з головної та ракетної частин. Касетна головна частина споряджена 644 кумулятивно-осколковими бойовими елементами М77.

Бойові елементи щільно упаковані в гніздах циліндричних поліуретанових блоків всередині тонкостінного алюмінієвого корпусу. Після спрацьовування головного детонатора на кінцевій ділянці траєкторії корпус ГЧ скидається і розкидаються бойові елементи. Залпом однієї пускової установки над районом цілі розсіюються 7728 таких елементів на площі близько 25000 кв. метрів.

Детонація бойового елемента М77 відбувається при зустрічі з перешкодою. Можливість ураження техніки забезпечується за рахунок кумулятивного струменя з вбудованим елементом жорсткості. Бронепробиття становить до чотирьох дюймів (до 101,6 мм). За рахунок осколків, одержуваних від дроблення сталевого корпусу, забезпечується вплив на живу силу в радіусі 4 метрів. Відсоток відмов детонатора елемента становить близько 4-х відсотків.

М26 було вперше перевірено в бойових умовах 1991 року під час операції «Буря в пустелі». Як недоліки системи MLRS учасники боїв відзначили порівняно невелику дальність стрільби М26 (35 кілометрів у порівнянні з 85 км у GMLRS), а також те, що бойові елементи М77 виявилися малоефективними проти броньованих цілей.

Ракети М26 було прийнято на озброєння армій 14 держав. Однак наразі випуск припинено, боєприпаси знято з озброєння – їх замінили на М26А1, які поки навряд будуть передані Україні, тому що існують у досить обмежених кількостях. В той же час у Німеччини, яка й передає ЗСУ ракети М26, є кілька десятків тисяч списаних боєприпасів на складах.

Висновок

Доставка цих боєприпасів до України може значно допомогти ЗСУ в протистоянні російським «м’ясним штурмам», які ми можемо бачити під Авдіївкою та Куп’янськом. Завдяки ракетам М26 росіян може банально перестати вистачати, навіть враховуючи, що командири не шкодують своїх солдатів і зараз.

Головним є те, що ракети М26 розраховані на ураження великої площі одним боєприпасом. Один залп ракет М26, тобто 12 штук, має 7728 окремих елементів. Кожен з них вибухає за прикладом невеликої гранати та уражає живу силу й техніку, що знаходиться поруч.

Таким чином, можна просто не залишити шансів окупантам, які намагатимуться штурмувати наші позиції, а також «погіршити життя» піхоті ворога в тилу. Якщо зараз Україна має лише касетні боєприпаси для гаубиць з дальністю до 20 кілометрів, то після передачі ракет М26 дальність ураження збільшиться до 35 км. Звісно, це збереже життя багатьох захисників, до окопів яких росіяни не зможуть дійти.

Інші матеріали розділу Новини

Ми самі з вусами та чотирма головними титулами: Олександр Усик став абсолютним чемпіоном світу у хевівейті

Українець Усик у надважкому бою переміг британця Ф’юрі, завдавши йому першої поразки на професійному рингу. Чемпіон світу в надважкій вазі за версіями WBO, WBA, IBO та IBF Олександр Усик переміг володаря титулу WBC Тайсона Ф’юрі в бою за звання абсолютного чемпіона світу. Про… Продовження…


Німеччина почала навчання українських військових на ЗРК Patriot

Навчання на ЗРК Patriot, який Німеччина погодилась додатково поставити Україні, вже розпочалися. Про це, інформує UA.NEWS, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус після зустрічі з литовським колегою в Берліні, передає портал PromPolitInform. Пісторіус підкреслив нинішній… Продовження…


США передадуть Україні сотні БМП Bradley та БТР M113

Українська армія отримає бронетехніку у критичний момент на фронті, коли росіяни перебувають у наступі. Вміст останніх пакетів військової допомоги відображує постачання того, що потребує Україна. ЗСУ отримають сотні нових бронетранспортерів M113 та бойових машин піхоти M2 Bradley…. Продовження…


Міноборони запускає мобільний застосунок Резерв+ для призовників: деталі

З 18 травня Міністерство оборони запускає мобільний застосунок Резерв+ для військовозобов’язаних, призовників та резервістів – там можна буде оперативно оновити дані та отримати доступ до інформації у реєстрі Оберіг. Про це повідомила пресслужба оборонного відомства, інформує портал PromPolitInform. “Це… Продовження…


Зеленський підписав закон про збільшення штрафів за порушення військового обліку

Президент Володимир Зеленський підписав закон №10379 про посилення відповідальності за військові правопорушення — зокрема, порушення правил обліку. Про це свідчить картка документа на сайті Верховної Ради, інформує портал PromPolitInform. Закон вводить зміни до статті 210 Кодексу про адміністративні правопорушення. Загалом, тепер за порушення правил… Продовження…


Уряд обмежив азартні ігри в Інтернеті, не чекаючи закону

Кабінет міністрів на засіданні 17 травня ухвалив постанову про обмеження азартних ігор в Інтернеті. Про це повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук.  Основні положення постанови:  обмежується реклама азартних ігор, брендів онлайн-казино й будь-яких інших позначень,… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© Prompolitinform, 2015-2024
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на prompolit.info. Редакція порталу Prompolitinform може не поділяти позицію авторів

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: