У Києві
UA | RU
Prompolitinform

УДЦР здійснив понад 25 000 присвоєнь радіочастот у 2023 році

Зв'язок та IT 20.02.2024
удцр

Минулого року Український державний центр радіочастот збільшив кількість радіочастотних присвоєнь на понад 25 000, що свідчить про інтенсивне використання даного ресурсу в країні. Як повідомляє портал PromPolitInform, про це інформує пресслужба УДЦР.

Цей показник відображає значний поступ у роботі порівняно з попереднім роком і віддзеркалює зростаючі потреби відновлення електронних комунікацій, навіть під час воєнного стану.

Український державний центр радіочастот активно впроваджує передові технології та удосконалює Автоматизовану інформаційну систему управління радіочастотним спектром, що забезпечує високу точність та ефективність у своїй роботі.

Тільки завдяки вдалій адаптації до ринку електронних комунікацій під час війни й необхідності відновлення та розвитку електронних комунікаційних мереж, відбулося значне зростання кількості виконаних робіт у порівнянні з 2022 роком. Діяльність з присвоєння радіочастот була невід’ємною частиною місії із забезпечення електромагнітної сумісності (ЕМС) та ефективного управління радіочастотним спектром країни.

У своїй діяльності Департамент радіослужби Українського державного центру радіочастот базується на міжнародних стандартах та співпрацює з міжнародною спільнотою для розвитку та оптимізації використання радіочастотного спектру. Робота цього департаменту має велике значення для забезпечення електромагнітної сумісності та ефективного управління радіочастотним спектром країни. Українська сторона не лише відповідає міжнародним стандартам у сфері радіозв’язку, але й активно співпрацює з міжнародною спільнотою для розвитку та оптимізації використання радіочастотного спектру.

У своїй діяльності, Департамент радіослужби УДЦР, згідно зі статтею 69 Закону «Про електронні комунікації» виконує розрахунок електромагнітної сумісності (ЕМС) для загальних користувачів, що виконується відповідно до порядку, встановленого Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку (НКЕК).

З введенням у дію нової редакції Регламенту аматорського радіозв’язку України та розширення мережі цифрового багатоканального мовлення у метровому діапазоні спектра МХ-7, Україна зазнає ключових нововведень у сфері радіозв’язку. Такі зміни спрямовані на гармонізацію з нормативно-правовими актами Європейського Союзу та підвищення якості аматорського радіозв’язку. Крім того, співпраця з Генеральним штабом Збройних Сил України та впровадження ефективних проектів розрахунків для прикордонних районів гарантують стабільну трансляцію українського телебачення і підтримують єдність нації.

Робота Українського державного центру радіочастот засвідчує важливість забезпечення електромагнітної сумісності та ефективного управління радіочастотним спектром для розвитку сучасних інформаційних технологій та послуг радіозв’язку в Україні.

Розрахунки не тільки розширяють мережу МХ-7, але й забезпечують телевізійне мовлення у ключових регіонах. Важливо знати, що на підставі отриманої Концерном радіомовлення, радіозв’язку та телебачення (КРРТ) ліцензії на постачання послуг для потреб мовлення L70-01785 від 09.11.2023, УДЦР здійснив присвоєння 128 радіочастот для мережі МХ-7. Це великий внесок у розвиток інформаційного простору країни, особливо на кордоні, який гарантує стабільну трансляцію українського телебачення, що підтримує єдність нашого народу.

Інші матеріали розділу Зв'язок та IT

Мінцифри розробило технічні вимоги для системи «еАкцизу»

Міністерство цифрової трансформації розробило технічні вимоги для створення системи обігу алкогольних і тютюнових виробів. Про це повідомляє пресслужба Мінцифри, передає портал PromPolitInform. «Активно працюємо над упровадженням «еАкцизу». Розробили та опублікували технічні вимоги для створення системи… Продовження…


Оптична мережа «Укртелекому» уже сягнула 80 тисяч кілометрів, 11 тисяч з яких побудовано за час війни

За час повномасштабної війни у 2022-2023 роках «Укртелеком» побудував 11 тисяч кілометрів оптичних ліній. До оптичної мережі підключено сотні медичних та освітніх закладів та сотні тисяч домогосподарств. Про це повідомляє портал PromPolitInform посилаючись на повідомлення компанії. Розширення оптичної… Продовження…


Комп’ютери Сил оборони намагаються атакувати хакери – Держспецзв’язку

Вороже кіберугруповання намагається отримати доступ до комп’ютерів українських військовослужбовців з метою викрадення документів. Це може статися за допомогою месенджера Signal. Про це повідомляє Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України, інформує портал PromPolitInform. У відомстві зазначають,… Продовження…


Спрощується документообіг. «Дія» спільно з НБУ запроваджує процес мультишерингу документів

Україна робить крок вперед у спрощенні бюрократичних процесів завдяки новій функції мультишерингу в застосунку «Дія». Інновація дозволить громадянам ділитися не лише цифровими копіями документів, а й довідками про доходи за допомогою кількох кліків. Про це… Продовження…


Кабмін схвалив концепцію держпрограми з використання ШІ в галузях економіки

Уряд схвалив концепцію Державної цільової науково-технічної програми з використання технологій штучного інтелекту в пріоритетних галузях економіки на період до 2026 року. Як передає портал PromPolitInform, про це в Телеграмі повідомив постійний представник уряду у Верховній Раді України… Продовження…


Британія розглядає можливість відправки Україні прототипа лазерної зброї, – Грант Шеппс

Прототип лазерної зброї DragonFire, який створено для знищення повітряних цілей, можуть відправити до України. Велика Британія наразі вивчає таку можливість. Про це, передає Цензор.НЕТ із посиланням на The Telegraph, заявив міністр оборони Грант Шеппс, повідомляє портал PromPolitInform. Так,… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© Prompolitinform, 2015-2024
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на prompolit.info. Редакція порталу Prompolitinform може не поділяти позицію авторів

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: