Інвестиції в українські компанії, які використовують штучний інтелект, за останні 10 років значно зросли. Ця тенденція зберігається, попри війну. На цьому наголосила перший віцепрем’єр-міністр – міністр економіки України Юлія Свириденко під час панельної дискусії «Штучний інтелект та інноваційні технології», яка відбулася 14 березня в Італії. Як передає портал PromPolitInform, про це повідомляє відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації міністерства.
Україна, зазначила Свириденко, є одним із лідерів у Східній Європі у впровадженні штучного інтелекту (ШІ) в корпоративному секторі.
«Вже зараз наші напрацювання є цікавими і як експортна позиція для партнерів, і як сфера для інвестицій. Інвестиції в українські компанії, які використовують штучний інтелект, значно зросли за останні 10 років: з 42,4 млн дол. у 2014 році до 440,9 млн дол. у 2021 році. І ця тенденція зберігається, попри війну», – сказала віцепрем’єр.
За її словами, значна частина роботи уряду – це впровадження штучного інтелекту, зокрема у розмінуванні, адже ресурси країни обмежені.
Станом на середину березня Україна має 77 машин для розмінування, 32 оператори протимінної діяльності та понад 3 500 саперів. Але цього недостатньо, тому спільно із компанією Palantir Technologies Україна впроваджує інноваційні підходи до ухвалення рішень на основі big-data аналітики завдяки консолідації інформації з понад 100 джерел інформації.
«Ми створюємо платформу для збору даних та поглибленого аналізу за допомогою ШІ, щоб ефективно розставляти пріоритети, розподіляти ресурси та аби партнери, які підтримують Україну, могли чітко бачити, як розподіляються їхні кошти. ШІ допоможе нам зрозуміти, які зусилля з розмінування конкретної ділянки матимуть найбільш позитивний вплив на економіку, які території будуть найдорожчими для розмінування», – пояснила віцепрем’єр.
На її переконання, багатошаровість цих даних дозволить використовувати систему від Palantir Technologies для інших потреб реконструкції в майбутньому. Наприклад, створення аналітики для інвесторів щодо найбільш привабливих інвестиційних можливостей в Україні з погляду розташування, логістики чи безпеки.
Інші матеріали розділу Зв'язок та IT
Із січня деякі тарифи мобільного оператора Vodafone зростуть в ціні. Вартість послуг оператора стане більшою у середньому на 40–60 гривень. Про це 24 канал повідомляє з посиланням на MZU, інформує портал PromPolitInform. Зміни вартості тарифів Vodafone Vodafone… Продовження…
Українці знову можуть відкрити ФОП за допомогою порталу «Дія». Функціонування послуги відновили. Про це повідомляє портал PromPolitInform з посиланням на «Дію» в Telegram. «Підприємці відкривайте бізнес у кілька кліків – послуга з автоматичної реєстрації ФОП на… Продовження…
Оператор запровадив тарифи за ціною від 100 грн Мобільний оператор Lifecell запустив акцію, яка дозволяє користувачам підключити два вигідні тарифи з безлімітним інтернетом за фіксованою ціною — 100 або 180 гривень на чотири тижні. Ця… Продовження…
Український державний центр радіочастот успішно справляється із збільшенням навантаження на ЦБД 16 грудня телеком-регулятор зафіксував 17012 заявок на перенесення номера, що майже в чотири рази перевищило середньодобове навантаження на ЦБД за весь час функціонування системи…. Продовження…
Унікальна військова операція на фронті відбувалася без використання піхоти Сили оборони України здійснили на Харківщині першу атаку лише безпілотними наземними транспортними засобами (UGV) та FPV-дронами. Про це, інформує Бабель, повідомив речник 13 бригади оперативного призначення… Продовження…
Наступного року «Нова пошта» розраховує наростити мережу поштоматів на 10 000 Компанія «Нова пошта» (група Nova) в наступному році розраховує інвестувати в розбудову бізнесу 8 млрд грн. Про це розповів Forbes Ukraine співзасновник групи Nova Вячеслав… Продовження…