У Києві
UA | RU
Prompolitinform

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, який має врегулювати Telegram в Україні

Зв'язок та IT 26.03.2024
27_main-v1711019401

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт №11115, яким пропонується відрегулювати діяльність платформ спільного доступу до інформації, зокрема, месенджера Telegram. Картка законопроєкту, пише Рубрика, опублікована на сайті Верховної ради, повідомляє портал PromPolitInform.

Авторами законодавчої ініціативи є нардепи від різних фракцій, зокрема від «Європейської солідарності» Микола Княжицький, Ростислав Павленко, Михайло Бондар, Іванна Климпуш-Цинцадзе, Ірина Фріз, Софія Федина, від «Слуги народу» Микита Потураєв, Людмила Марченко, від «Голосу» Ярослав Юрчишин і Наталія Піпа, від депутатської групи «За майбутнє» — Ірина Констанкевич.

У пояснювальній записці зазначається, що запропоноване чинним законом «Про медіа» регулювання залишилося неповним, що проявилося в неможливості ефективного реагування з боку держави на низку проблем в інформаційній сфері.

Наголошується, що в умовах повномасштабної агресії проти України «ці проблеми створюють очевидні загрози національній безпеці» і цей законопроєкт покликаний надати державним органам «відповідний інструментарій».

Документом пропонується встановити вимоги до провайдерів платформ спільного доступу до інформації на вимогу розкривати структуру своєї власності та джерела фінансування. При цьому умови не допускають діяльність в Україні суб’єктів у сфері медіа, які належать або фінансуються резидентами держави-агресора.

Законопроєкт також пропонує встановити законодавчу презумпцію, згідно з якою неможливість здійснити перевірку через відсутність комунікації з провайдером (і через відсутність представництва, і через ненадання витребуваних документів та інформації) є підставою для визнання структури власності такого провайдера непрозорою.

При цьому органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові особи, а також надавачі фінансових послуг, не мають права використовувати платформи спільного доступу до інформації з непрозорою структурою власності їхніх провайдерів. Також не допускається встановлення зазначених платформ і пов’язаних із ними сервісів на пристрої, що використовуються для службових цілей, відповідно до практики деяких країн Євросоюзу і Швейцарії.

Наразі законопроєкт направлено на розгляд парламентського профільного комітету.

Як раніше повідомлялось, Палата представників Конгресу США підтримала законопроєкт, який змусить китайського власника TikTok або продати популярний відеододаток, або його заборонять в Сполучених Штатах.

Варто зазначити, що минулого року багато країн заговорили про заборону TikTok. Обмежити використання соцмережі планується в Британії, США, Австралії, Ірландії, Нідерландах та інших країнах. У тому ж числі в деяких країнах хочуть внести заборону на використання застосунку державними службовцями.

Верховний суд Іспанії ухвалив призупинити з 25 березня 2024 року роботу месенджера Телеграм у країні.

Інші матеріали розділу Зв'язок та IT

«Нова пошта» долучилася до програми «Армія+»

«Нова пошта» долучилася до програми «Армія+», забезпечивши доставку для військових у прифронтові регіони всього за 1 гривню. Для участі у програмі достатньо згенерувати штрихкод у мобільному застосунку та показати його оператору. Про це, інформує БізнесUA,… Продовження…


У Європі стала доступною доставка з українських інтернет-магазинів

Український сервіс Meest Shopping, який забезпечує доставку покупок із провідних інтернет-магазинів світу, що не мають прямої доставки в країни роботи сервісу, запустився в Європі. Про це, інформує Delo.ua, повідомила пресслужба Meest, передає портал PromPolitInform. Зазначається, що відтепер… Продовження…


Мінцифри планує запустити виробництво мікрочипів в Україні

Мінцифри хоче запустити в Україні виробництво чипів розміром 180, 130 та 110 нанометрів. Вони не найсучасніші, але достатні для забезпечення потреб промисловості. Мінцифри планує запустити виробництво чипів розміром 180, 130 та 110 нанометрів. Про це пише Forbes… Продовження…


«Дія» починає співпрацювати з державними банками. Що зможуть сплатити користувачі

Державні банки починають співпрацювати із платформою «Дія» як платіжні партнери. Як передає портал PromPolitInform, про це повідомила пресслужба сервісу у своєму Telegram-каналі. «Тепер оплачувати податки, збори та інші послуги через «Дію» стало ще простіше. Ми… Продовження…


В Україні може зрости вартість мобільних послуг Vodafone, – ЗМІ

Із січня деякі тарифи мобільного оператора Vodafone зростуть в ціні. Вартість послуг оператора стане більшою у середньому на 40–60 гривень. Про це 24 канал повідомляє з посиланням на MZU, інформує портал PromPolitInform. Зміни вартості тарифів Vodafone Vodafone… Продовження…


На порталі «Дія» відновили автоматичну реєстрацію ФОП

Українці знову можуть відкрити ФОП за допомогою порталу «Дія». Функціонування послуги відновили. Про це повідомляє портал PromPolitInform з посиланням на «Дію» в Telegram. «Підприємці відкривайте бізнес у кілька кліків – послуга з автоматичної реєстрації ФОП на… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© Prompolitinform, 2015-2025
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на prompolit.info. Редакція порталу Prompolitinform може не поділяти позицію авторів

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: