У Києві
UA | RU
Prompolitinform

У ЄС досягли компромісу щодо торгівлі з Україною: «баланс дуже делікатний»

Новини 28.03.2024
єс і компроміс

Посли країн-членів Євросоюзу домовилися про подовження лібералізації торгівлі з Україною на умовах, що квоти й мита запроваджуватимуть з огляду на обсяги імпорту не лише у 2022 й 2023 роках, а і другому півріччі 2021-го. Це компромісна угода із, зокрема, Францією та Польщею, які вимагали включити до розрахунків увесь 2021 рік. Про це інформує «Радіо Свобода», повідомляє портал PromPolitInform.

«Базовий період, що використовується для активації захисного механізму, буде продовжено до другого семестру 2021 року. Комісія також посилить деякі формулювання у своїй декларації… Це дуже делікатний баланс, якого держави-члени могли б досягти сьогодні в прекрасному дусі компромісу», – повідомив журналістам у Брюсселі на умовах анонімності чиновник, знайомий із перебігом дискусій.

Укладення угоди підтвердило бельгійське головування в Євросоюзі, відзначивши, що домовленість забезпечує «збалансований підхід між підтримкою України та захистом сільськогосподарських ринків ЄС».

5 червня 2024 року спливає термін дії заходів ЄС із лібералізації торгівлі для України в умовах війни з боку Росії, і країни-члени дискутували довкола їхнього подовження. Була попередня згода Ради ЄС і Європарламенту зробити це на умовах, що Єврокомісія швидко реагуватиме, якщо український імпорт спричинить значні викривлення на ринках країн Євросоюзу.

Передбачене також екстрене гальмування для особливо чутливих категорій сільськогосподарської продукції – мʼяса птиці, яєць, цукру, вівса, кукурудзи, крупи, меду. Базовим орієнтиром для цього заходу мали стати показники 2022 та 2023 років, однак 27 березня посли країн-членів вирішили додати й дані другого півріччя довоєнного 2021 року. Якщо імпорт цих продуктів перевищить середні обсяги за цей період, передбачається запровадження тарифів.

Польща та Франція, що згодом знайшли підтримку й інших країн ЄС, наполягали на необхідності враховувати й довоєнний 2021 рік, обчислюючи дозволені обсяги імпорту. Попередньо компромісу досягнуто на тому, що до уваги братиметься половина 2021 року. Ідею критикувала Україна, також Німеччина, Нідерланди, країни Балтії, наполягаючи, що слід залишити Києву доступними джерела для заробітку власного валютного виторгу.

Рішення ще має наново схвалити Європарламент, оскільки воно відрізняється від погодженого попередньо. Його остання пленарна сесія перед виборами, а відтак і оновленням складу законодавчого органу ЄС – у квітні.

Інші матеріали розділу Новини

Евакуація лікарень у Києві: СБУ прокоментувала погрози білоруського КДБ

Наразі вживаються всі необхідні заходи, щоб знівелювати будь-які негативні наслідки навіть теоретичної загрози. У Службі безпеки України закликали сприймати будь-які заяви представників білоруської влади з приводу міфічних терористів, які нібито перебувають в українських лікарнях, як прояв… Продовження…


Зеленський призначив нового голову адміністрації Державної спеціальної служби транспорту

Президент Володимир Зеленський сьогодні, 26 квітня, вирішив призначити нового голову адміністрації Державної спеціальної служби транспорту. Ним став Олександр Яковець. Про це повідомляє  Офіс президента України, інформує портал PromPolitInform. Зазначається, що одним указом Зеленський звільнив з посади голови… Продовження…


Естонія передала Україні два патрульні катери

Естонія в координації з Данією передала Україні два патрульні катери для захисту морських шляхів у Чорному морі. Про це повідомило Міністерство оборони Естонії, інформує портал PromPolitInform. У естонському Міноборони наголосили, що це допоможе Україні забезпечити життєво важливі морські… Продовження…


Роковини Чорнобиля: Нацбанк випустив нову пам’ятну монету (ФОТО)

У 38-мі роковини Чорнобильської катастрофи, Національний банк вводить в обіг пам’ятну монету “Чорнобиль. Відродження. Лелека чорний”, повідомляє пресслужба регулятора, інформує портал PromPolitInform. Це вже четверта монета з серії, присвяченої відродженню дикої природи на території Чорнобильського заповідника. “Чорний… Продовження…


Іспанія не надасть системи Patriot, але передасть ракети для них – El Pais

Іспанія передасть Україні ракети для систем Patriot, попри тиск з боку НАТО і Європейського Союзу, які вимагають від європейських країн, що мають цю систему американського виробництва, передати їх Києву. Про це повідомило видання El Pais із посиланням… Продовження…


Європарламент назвав «вибори» в РФ фарсом. ЄС не має визнавати Путіна легітимним президентом

Члени Євросоюзу та міжнародна спільнота не повинні визнавати результати “виборів” у Росії, на яких диктатор Володимир Путін став “переможцем”. Про це повідомляється на сторінці Європейського парламенту, інформує портал PromPolitInform. Причиною цього став той факт, що росіяни проводили ці… Продовження…


Усі матеріали розділу
Про нас / Контакти / Реклама

© Prompolitinform, 2015-2024
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на prompolit.info. Редакція порталу Prompolitinform може не поділяти позицію авторів

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: