Під час повітряної тривоги у ніч проти 11 квітня Росія вдарила по підземних газосховищах, теплових електростанціях і високовольтних підстанціях, свідчать повідомлення компаній та Міністерства енергетики. Група “Нафтогаз України” повідомила, що цілями повітряної атаки були одразу два підземних сховища газу, інформує портал PromPolitInform.
“Сховища продовжують працювати. Фахівці займаються ліквідацією наслідків обстрілу. Співробітники не постраждали”, – йдеться в повідомленні.
Загалом, за даними Міністерства енергетики, російські дрони та ракети атакували об’єкти енергетичної інфраструктури у Харківській, Запорізькій, Львівській, Київській, Одеській областях.
Протягом повітряної атаки цієї ночі Росія випустила по Україні 20 крилатих ракет, 6 “Кинджалів”, 12 ракет С-300, чотири ракети Х-59 та 40 “шахедів”. Силам ППО вдалося збити 57 повітряних цілей із 82-х.
Це третій масований удар по енергосистемі України за останні три тижні.
- Росія з березня 2024 року активізувала удари по енергосистемі України. У ніч проти 22 березня Росія використала для атаки на Україну 63 дрони-камікадзе та 88 ракет різного типу. Протиповітряній обороні вдалося збити 55 “шахедів” та 37 ракет. Цей обстріл голова правління НЕК “Укренерго” Володимир Кудрицький назвав найбільшою атакою на енергетичну систему України за час війни.
- Ще один потужний обстріл відбувся 29 березня. Тоді росіяни використали 60 “шахедів” і 39 ракет, протиповітряній обороні вдалося збити 58 дронів та 26 ракет.
- Внаслідок ударів зруйновані Дніпровська ГЕС у Запоріжжі, харківська ТЕЦ-5, Зміївська ТЕС компанії “Центренерго”, Бурштинська та Ладижинська ТЕС компанії ДТЕК.
Фото – ДСНС
